AgeSA, İş Teknolojileri bünyesinde insan, süreç ve sistem odaklarının ayrı ayrı ele alınıp geliştirildiği, sürekli iyileşme odağıyla organizasyonlarına özel oluşturdukları 3P modeliyle (Product, Project, Portfoy) çalışan 35 takım ile çevik dönüşüm yolculuğunda yeni dönemi işaret ediyor. Marka, çevik dönüşüm çalışmalarına, tüm iş birimlerini ve kurum kültürünü kapsayan “Kurumsal Çevik Dönüşüm Programı” ile devam ediyor. Çapraz fonksiyonlu dönüşüm takımı olan  Agile Leaders öncülüğünde, 15 takım ile yapılan pilotlama çalışmaları ve takımların çevik uygulamaları sayesinde edindikleri kazanımlar, mezuniyet töreniyle taçlandırılıyor. Yeni dönemde tüm iş birimleri kurum kültürü için çevik dönüşümü yaygınlaştırma çalışmalarına hızlanarak devam ediyor.

Quick Sigorta sağlık branşında süper yatarak tedavi dönemini başlattı Quick Sigorta sağlık branşında süper yatarak tedavi dönemini başlattı

2018’de başlattıkları çevik dönüşüm çalışmalarının bugün “Çevik Atölye” çatısı altında sürekli gelişim odağıyla sürdüğünü belirten AgeSA İş Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı A. Fahri Arkan, şunları söyledi: 

Çevikliği, her seviyedeki çalışanımızın sahiplendiği ve katkıda bulunduğu bir süreç olarak kurgulayarak kurum kültürümüzün bir parçası haline getirmek için çalışıyoruz. Dönüşümleri kurumsal kültürün bir parçası olarak ele alıp ilerliyoruz. Tüm dönüşüm çalışmalarımızın ana amacı; şirketin strateji ve hedefleri ile uyumlu, değer yaratan, şeffaf, ihtiyaçlara hızlı karşılık verebilen, müşteri odaklı, kaliteli, denemeye teşvik eden bir organizasyon için yol gösterici olmak. 2023 yılında Çevik Dönüşüm yolculuğumuza AgeSA’nın tüm ekipleriyle birlikte devam ederek başarımızı daha da ileri taşıyacağız.”

Dönüşüm yolculuğunda kurum içindeki çevik yetkinliği artırmak amacıyla, eğitim birimi iş birliği ile temelleri atılan ve ilk mezunlarını veren Çevik Akademi, Product Owner ve Master rolleri için “AgeSA İç Gelişim ve Sertifikasyon Programlarını” yürütüyor. Aynı zamanda çeviklik konusunda farkındalığın artırılması amacıyla konu uzmanı sektörün lider isimleri ile bir araya gelinen Agile Talks etkinlikleri, spotify kanalında çevik sohbetler, iç iletişim ve intranet kanalları üzerinden paylaşımlarla ilerliyor.

Editör: Sigorta Life