Güçlü sermayesi, güçlü finansal yapısı ve güçlü organizasyonuyla 2022 yılının zorlu dinamikleri karşısında dayanıklılığını koruyan AXA Sigorta, 2023 yılında da sürdürülebilir  gelişim ve büyüme hedefiyle çalışmaya devam edecek. Müşteri odaklı yaklaşımını sağlık sigortacılığından yola çıkarak “aile sigortacılığı” kavramıyla pekiştiren AXA Sigorta’nın önümüzdeki yılda da hedefi, müşterileri için çözüm ortağı olmayı sürdürmek.

Anadolu Sigorta, Orta Anadolu Bölge Müdürlüğü’nü Kurdu Anadolu Sigorta, Orta Anadolu Bölge Müdürlüğü’nü Kurdu

AXA Sigorta, “Aile Sigortacılığı” kavramını ödeyenden çözüm ortağına dönüşüm stratejisi çerçevesinde, sigortalıların hayatlarındaki tüm riskleri öngörerek çözüm üretmek olarak açıklıyor. Acentelerinin farklı portföylerde uzmanlaşmasını sağlayarak, müşterilerin ihtiyaçlarına göre sağlık, konut, araç, birikim sigortalarından evcil hayvan sigortasına kadar bir ailenin değer verdiği tüm varlıkları koruyacak ürünleri sunuyor.

“Geleceğin sigortacısı olmak için acentelere büyük iş düşüyor.”

AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan şunları söyledi: “AXA Sigorta olarak, dayanıklılığımızın temelini oluşturan faktörlerden biri de müşteri odaklılığımız. Müşteriyi merkeze koyarak onların tüm ihtiyaçlarını anlama ve her an müşterilerimizin yanında ve yakınında olma hedefiyle hareket ediyoruz. ‘Ödeyenden çözüm ortağına geçiş’ olarak adlandırdığımız bu anlayışta acentelerimizi de müşterilerimiz için birer çözüm merkezi olarak görüyoruz.”

Aile sigortacılığı yaklaşımında acentelerin üstlendiği role değinen İşcan şunları ekledi: “AXA Sigorta olarak acentelerimizle birlikte hedefimiz; her bir müşterimizin bir ailenin parçası olduğunu göz önünde bulundurmak ve müşterilerimizi aileleriyle birlikte etkileyen, tüm risk faktörlerini yönetebilmek. Bu nedenle, yalnızca müşteriler tarafından talep edilen poliçenin teklif ve satış sürecine odaklanmak yerine, onları yakından tanıyarak, olası tüm risklerini öngörerek,  sağlıktan konuta, araçtan birikim sigortalarına, cep telefonundan evcil hayvan sigortasına, tüm ihtiyaçlarına çözüm sunabilmek odağıyla hareket ediyoruz. Aile sigortacılığı dediğimiz bu yaklaşımın geleceğin sigortacılığı olduğunu düşünüyoruz. ‘Geleceğe hazırız’ diyebilmek AXA Sigorta için çok önemli. Geleceğe acenteleriyle birlikte yürüyen, güçlü bölge yapılanması ve kolay ulaşılabilirliğiyle, sektördeki birçok şirketin aksine acentesiyle yakın temasta olan bir şirket olmaya devam edeceğiz.”

Editör: Sigorta Life