Gulf Sigorta’nın 2022 yılında toplam prim üretiminde bir önceki yıla göre yüzde 66‘lık bir üretim artışı sağlayarak ürün özelindeki hacmini genişlettiğini ifade eden Gulf Sigorta Nakliyat Sigortaları Branşı Grup Müdürü Aydan Taybars, “Çekme-kurtarma teminatı, sanat eserleri ek teminatı, tüketilebilir gereçler ek teminatı ve daha fazlasıyla yat sahiplerinin yanında yer alıyoruz” diyor.

Sigortaladım.com Genel Müdür Yardımcısı Orçun Kızıltepe Sigorta Life Sohbetleri'nin Konuğu Oldu Sigortaladım.com Genel Müdür Yardımcısı Orçun Kızıltepe Sigorta Life Sohbetleri'nin Konuğu Oldu

Ek teminatlarla da yanınızda

Müşteri odaklı hizmet kalitesinin mükemmele taşınmasına odaklanan Gulf Sigorta, "Enstitü Yat Klozu" kapsamında bulunan denizde, yatma mahallinde, çekek yerinde, çekek yerine çekilirken veya indirilirken; deniz kazası ve tehlikeleri, korsanlık, yangın, deprem, volkanik patlama, yıldırım, hava taşıtlarıyla temas gibi bir çok riskin yanında, teknenizin özelliğine göre makine kırılması, çevre kirliliği, kişisel eşyalar; tekne personeli için ferdi kaza, çekme ve kurtarma, elektronik cihaz gibi ek teminatlar  ile sigortalıların başına gelebilecek olası riskleri güvence altına alıyor.

Yat sigortası neleri kapsıyor?

Sadece genişletilmiş ana teminat içeriği ile değil, ek teminatlarıyla da sektörde fark yaratan Gulf Sigorta Nakliyat Sigortaları Branşı Grup Müdürü Aydan Taybars, ‘‘Yat sigortalarında sektörde büyük farklılıklar yaratmayı başaran ve bu alanda oluşan ihtiyaçları karşılamaya yönelik sağladığı genişletilmiş ek teminatlar ile sigortalılar tarafından günden güne tercih edilirliğinin artığını görüyoruz’’ diyor.  Gulf Sigorta’nın sektördeki yerini korumaya devam ettiğini belirten Taybars, ‘‘Güvene dayalı oluşturduğumuz faaliyet anlayışı ile sektörü daha ileriye taşıyacağız’’ diye ekliyor.

Yat Sigortası poliçe özelliklerinde belirtildiği üzere, 3.Şahıs Sorumluluk Teminatına göre Gulf Sigorta müşterinin ihtiyacına yönelik değerlendirme yaparken, bu teminatı yaşa bağlı olmaksızın sağlandığına değinen Taybars, “Sigortalıların olası kaza durumlarındaysa ek teminat sağlanıyor. Poliçe özelliklerine göre yelken ve kılıflar Gulf Sigorta’da ek teminat ile ayrı olarak teminat altına alınabiliyor. Elektronik cihaz ve ekipmanların içinse 10 yaşa kadar belirli limit ile sağlanıyor. Ayrıca yeni edinilen yat Gulf Sigorta’da  ek teminat ile eklenebiliyor” diyerek sözlerini sonlandırdı.