Sektörün lider şirketi Türkiye Sigorta, İstanbul’da iş ortakları olan brokerlarla bir araya geldi. 95 firma ve 200’den fazla katılımcıyla gerçekleşen toplantıda, yeni iş fırsatları ve hedefler üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. 

Toplantıda konuşan Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak; Türkiye Sigorta’nın yılın ilk 4 ayında broker kanalında en yüksek üretimi gerçekleştirdiğini ancak bunun yeterli olmadığını belirterek, 2024 yılı sonunda hedeflerinin kanaldaki üretimlerini iki katına çıkartmak olduğunu söyledi. Türkiye Sigorta’nın 2024 yılında da sektörün lideri ve piyasa yapıcısı olduğunu vurgulayan Çakmak; sağlıklı büyümelerini iş ortakları brokerlarının katkılarıyla sürdüreceklerini ifade etti.

Taha Çakmak “Türkiye Sigorta olarak 81 ilde sigortacılığın her alanında hizmet veriyoruz.  Asli görevimiz olan hasar durumunda ise güçlü finansal yapımız ile hasar ödemelerini zamanında ve kolaylıkla yapıyor; avans ödemesi imkânı sağlıyoruz. Gücümüzü adımızdan ve değerli iş ortaklarımızdan alıyor, güçlü finansal yapımız ve sigortacılık tecrübemizle reasürans koruması alanında da öne çıkıyoruz” diye konuştu.  

Yoğun katılım için brokerlere ayrıca teşekkür eden Taha Çakmak “Türkiye Sigorta’nın sağlıklı büyümesinin en büyük mimarının brokerleri olduğunu belirterek “Brokerlarımızla birlikte büyüyüp, birlikte kazanacağız” dedi.

Türkiye Sigorta’nın esnek çalışma anlayışla iş ortaklarının her zaman yanında olduğunun altını çizen Çakmak, sözlerini şöyle tamamladı: “Her işi kendi şartları özelinde değerlendiriyor ve bu doğrultuda hareket ediyoruz. Doğru şartların oluştuğu her iş kolunda brokerlarımıza tüm gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz. Birlikte çalışıyor birlikte kazanıyoruz. Bu yaklaşımımızı önümüzdeki dönemlerde de sürdüreceğiz”.

Broker şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin katılım sağladığı toplantıda ayrıca Türkiye Sigorta’nın broker ve acente çalışanlarına yönelik konut sigortalarında yüzde 40, sağlık sigortaları ve kasko sigortalarında yüzde 20 indirim kampanyasının detayları da paylaşıldı.  

Anadolu Sigorta, Uludağ Premium Ultra Trail’in Ana Sponsoru Oldu Anadolu Sigorta, Uludağ Premium Ultra Trail’in Ana Sponsoru Oldu

Türkiye Sigorta, Ankara ve çevre illerdeki brokerlarıyla Haziran ayının ilk haftasında Ankara Bölge Müdürlüğü’nde yoğun katılımlı bir toplantı gerçekleştirmişti. 

Editör: Serhat Bingöl