İlk günden itibaren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yürütmeye başladığı Acil Eylem Planı ile Belediyelerimiz, özel kurumlar ve halkımız elinden geldiğince bu konuyla ilgilenerek önlemler almaya başladı.

Türk Pandi Sigorta, yapımcı firma olarak Bee Pr Branding ile  bir araya gelerek; akademisyen, tarihçi, biyolog, sanatçı, kamu görevlileri, çiftçi, balıkçı, iklim aktivisti gençler gibi halkın birçok farklı kesiminden vatandaşa ulaşarak müsilajın Marmara Denizi’ne etkilerini ve sebep olduklarını onların hikayeleri ile dinledi. 

Müsilajın nedenleri, artan kirlilik sorunları, bunlara neden olan kaynakları, mücadele yöntemlerini, alınan sonuçları ve hepimize düşen görevlerin konu edildiği; 1. bölümü “Denizin Üstünde”, 2. bölümü “Denizden Uzak”, 3. bölümü “Deniz İçin”  olmak üzere 3 bölümden oluşan “+2.5 Derece Deniz Belgeseli” adlı belgesel değerli katılımcıların katkılarıyla ortaya çıkmıştır.

Sosyal sorumluluk amacıyla halkın her kesimine ulaşarak deniz kirliliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen bu projenin dikkat çekmek istediği ana nokta, denizlerimizi hayatımızın bir parçası olarak görmemizi ve daha çok sahiplenmemizi sağlamak .

İlay Alpgiray yönetmenliğinde çekilen, Ntv’de yayınlanan +2,5 Derece adlı belgeseli Türk P&I Sigorta Youtube sayfasında izleyicilerini bekliyor.

Doğa Sigorta Müşteri Memnuniyetinde 4. Kez Ödül Kazandı Doğa Sigorta Müşteri Memnuniyetinde 4. Kez Ödül Kazandı

Editör: Sigorta Life