Mart 2018 yılında portföy devri ile Mert Grup Sigorta Bünyesinde faaliyetlerinee eksiksiz devam eden Sigortashop, 1 Mart 2022 tarihinden itibaren ANK GROUP SİGORTA BROKERLİK A.Ş. bünyesine katılma kararı aldığını sosyal medya hesaplarından duyurdu. 

Sigortashop'un sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ise şöyle;

Depremde hasar alan araçların sigorta işlemleri nasıl yapılacak? Depremde hasar alan araçların sigorta işlemleri nasıl yapılacak?

"KAMUOYUNA DUYURU

Değerli İştirakçilerimiz, Saygıdeğer Sigorta Sektörü Acenteleri ve Çalışanları;

Mart 2018 Yılında portföy devri ile Mert Grup Sigorta Bünyesinde faaliyetlerimize eksiksiz olarak devam ettik. Tüm çalışmalarımız sonucunda sektörümüzde itibarımızı fazlasıyla ileri taşıyarak, Türkiye’nin en avantajlı, En Büyük Sigorta Acentesi haline geldik. Sigorta Shop Ailesi olarak 2018-2022 yılları arasında bir çok başarıya imza attık.

Bugün gelmiş olduğumuz noktada sigortacılık sektörü adına faaliyet gösteren derneklerin ve benzeri oluşumlarda söz sahibi olabilmiş acente sahiplerinin, resmi kurumlarımızı yanlış yönlendirerek, acentenin, başka bir acenteyi kendine rakip gördüğü durumlarda kapatabilme yetkisinin verilmesi ve bu kişilerin yetkiyi kötüye kullanmasına ilişkin bir denetim mekanizması olmaması bizi çok derinden yaralamıştır. Bu durum sektörümüz adına çok ciddiyetle sorgulanması gereken bir uygulamadır.

Geçmiş de buna benzer olayları bazı meslektaşlarımıza yaşatarak, durumu kendi lehlerine çeviren bir tutum içerisinde olduklarına sektör olarak tanıklık ettik.

Bu olayları yaşamamak için;
Sigorta Shop ailesi olarak üretimimizi ve segmentasyonumuzu bir üst perdeye taşımak adına 1 Mart 2022 tarihinden itibaren ANK GROUP SİGORTA BROKERLİK A.Ş. bünyesine katılma kararı almış bulunmaktayız.

2022 yılında sigortacılık alanında Türkiye’nin yükselen değeri olan Sigorta Shop, Portföyünü ve tüm Üretimini Aralıksız olarak ANK GROUP SİGORTA BROKERLİK A.Ş. üzerinden yürütecektir.

İştirakçilerimize, Personelimize ve Tüm Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur."

Editör: Sigorta Life