"Sigortacılar rekabetçi olmak istiyorlarsa, organizasyonları içindeki çalışanlar için işlevler arası kariyer yolları oluşturmalı ve iletmeliler" bu saptama Mercer’in Küresel Yetenek Eğilimleri Araştırması kapsamında “Sigorta Sektörü İç Görüleri” ek raporunda yer alıyor.

Bloomberg HT ekranlarında pazartesi günleri yayınlanan Sigorta Gündemi programında ele alınan raporda, sigortacılıktaki zorluklara, fırsatlara dikkat çekilirken, insan kaynakları ve çalışanlar hakkında da ciddi saptamalarda bulunuluyor. Rapor ayrıca hem üst düzey yöneticiler, hem İK profesyonelleri hem de çalışanların görüşlerini içeriyor. Rapora göre, dijital dönüşüm ve ortaya çıkan tüketici tercihleri, sigortacıları yeni beceriler, yetenekler, işletim modelleri ve değer zincirleri oluşturma konusunda hızlı hareket etmeye zorluyor. Rapora göre, sigorta endüstrisinde marka sadakati azalıyor.

Türkiye Sigorta 2023 Yılında Finansal Büyümesini Sürdürdü Türkiye Sigorta 2023 Yılında Finansal Büyümesini Sürdürdü

Rapora göre, 2022’de sigortacılar, yeni organizasyonun daha iyi temsil edilmesini sağlamak için kariyer modellerini ve yollarını yeniden tasarlayarak iş modellerini değiştiriyor. Sigorta İK liderleri 2022’de; Tazminat planlarını yeniden düşünmek, insan merkezli karar vermenin geliştirilmesi, çalışan deneyimini geliştirme, sürdürülebilirliği/ESG’yi dönüşüm gündeminin merkezine koymak ve toplam ödül paketlerini iyileştirmek olmak üzere beş noktaya odaklanacak.

Kaynak: Bloomberght.com