Acentelerin kurduğu AcnTurk Sigorta SEDDK’dan ruhsatını aldı.
Şirketten yapılan açıklama da şöyle denildi;

TSB Başkan Yardımcısı Ahmet Yaşar Bankacılık ve Finans Perspektifleri Kongresinde konuşma yaptı TSB Başkan Yardımcısı Ahmet Yaşar Bankacılık ve Finans Perspektifleri Kongresinde konuşma yaptı

"Sigorta sektörünün ana unsuru olan acenteler olarak bir süredir kuruluş çalışmalarını yürüttüğümüz, sigorta şirketimiz, AcnTurk Sigorta A.Ş. mevzuatın gerektirdiği tüm koşulları sağlayarak Trafik Sigortası dışında kalan Hayat Dışı Sigorta Branşlarında hizmet vermek üzere, Sigortacılık Faaliyet Ruhsatını almıştır.
 
Türk sigorta sektörünün acenteleri olan bizler, misyonunu markasında taşıyan şirketimiz AcnTurk Sigorta çatısı altında, yerli ve milli bir organizasyon olarak, güçlü sermaye yapımız, yenilikçi hizmet anlayışımızla, samimiyet ve iyi niyet içinde, mümkün olan en uygun koşullarla Ülkemizin ve Vatandaşlarımızın yanında olacağımızı ifade ediyoruz.
 
Ürün ve süreçlerimizi, sigortalılarımızla buluşturacağımız gün için biraz daha sabredecek olan başta iş ortaklarımız sigorta acenteleri olmak üzere tüm paydaşlarımıza, Türkiye’de sigortacılığın standartlarını yeniden belirleme hedefiyle çıktığımız bu yolda şu ana kadar verdikleri ve bundan sonra da verecekleri destek için teşekkür ederiz.
 
Sektörümüzde, Sigortalılarımızın kazanacağı, yepyeni bir dönem başlıyor, hayırlı olmasını dileriz.
 
AcnTurk Sigorta A.Ş.
Yönetim Kurulu"

Editör: Sigorta Life