AXA, 'Farklıyız, Fark Yaratmakta Kararlıyız' konseptli acente buluşmalarını tamamladı AXA, 'Farklıyız, Fark Yaratmakta Kararlıyız' konseptli acente buluşmalarını tamamladı

Sigortalı Toplum ve Sosyal Dayanışma Platformu’nun (STSP) öncülük ettiği, “Benden Sonra” başlığı altında gerçekleştirilecek olan projede Gulf Sigorta, otizmli çocuğu olan ve çocuklarına tek başına bakmak zorunda olan annelere, ölüm, sürekli sakatlık, tedavi masrafları ve gündelik tazminatları teminat altına alan “Ferdi Kaza Poliçesi” hediye edecek.

Türkiye Otistiklere Destek Vakfı (TODEV) bünyesindeki otizmli çocukların anneleri poliçelerini, 10 Mayıs Salı günü Sofitel Otel Taksim’de düzenlenecek basın lansmanında alacaklar.

Toplumda sigorta algısına dair bilinçli bir farkındalık oluşturmayı, özellikle kadınları ve gençleri sigorta ürün ve hizmetleri hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan ve bu amaca ulaşmak için çalışmalarını sosyal sorumluluk projeleriyle entegre eden Sigortalı Toplum ve Sosyal
Dayanışma Platformu
’nun kurucusu Selcen Gür, “Sigorta hakkında bilinçlendirme oluştururken aynı zamanda toplumsal bir meseleye de dikkat çekmek istedik. Gulf Sigorta’ya bu ilk etkinliğimizde bizlere destek verdikleri için çok teşekkür ederiz” dedi. Amaçlarının bir yandan sosyal dayanışmayı artırıcı projelere imza atmak diğer yandan da sigorta penetrasyonun artmasına katkıda bulunabilmek olduğunu söyleyen Gür, “Toplumda sigorta bilincini artırmadan Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişimine önemli düzeyde katkı sağlayan, güçlü ve sürdürülebilir bir sigorta sektörü olma vizyonuna ulaşamayız” ifadelerini kullandı.

Todev Vakfı Başkanı Arzu Gökçe, ‘’Özel gereksinimli bireye sahip anne ve babaların en büyük kaygılarının, hayatlarını kaybettikten sonra otizmli çocukları geride kaldıklarında yaşayabilecekleri zorluklar ve sorunlar olduğundan yola çıkılarak, 25 annenin katılımıyla pilot olarak başlatılan poliçeler ile kaygılarını hafifletmeyi hedeflediklerini’’  açıkladı.

Editör: Sigorta Life