RS Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı, 6 Şubat günü gerçekleşen ve büyük bir yıkıma neden olan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına ise başsağlığı diledi.

RS Otomotiv Grubu olarak depremin ilk saatlerinden itibaren vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda ivedi şekilde yardım sürecine başladıklarını belirten Ünaldı, Kahramanmaraş hizmet noktamızı, yardım kuruluşlarımızın koordinasyon merkezine dönüştürerek sürece katkı sağlamaya çalıştık, öte yandan hızlı bir şekilde depremden etkilenen ve satış sonrası hizmetlerinde görev alan vatandaşlarımızın tekrar aynı görevlerle komşu iller ve büyük şehirlerde tekrar istihdama katılmasına gayret gösterdik.” ifadelerini kullandı.

Yönetim olarak hızla intikal ettikleri bölgedeki en büyük problemin vinç bulunurluğu konusunda yaşandığını gözlemlediklerini vurgulayan Ünaldı, “Fahiş fiyatlarla vinç hizmeti verenlere karşı, tüm Tur Assist çekici vinçlerimizi bölgeye seferber ederek enkazlardaki arama kurtarma çalışmaları ile araçların çekilmesi hususlarında aktif rol almasını sağlamaya çabaladık” dedi.

Aksigorta’ya “Smart Scoring with AI” ile  EMEA bölgesinde birincilik ödülü Aksigorta’ya “Smart Scoring with AI” ile EMEA bölgesinde birincilik ödülü

"Depremde Hasar Gören Araçlar Milli Servettir; Doğru Onarılsın, Vatandaşımız Yeni Kayıplar Yaşamasın"

Ünal Ünaldı, “Ülkemiz araç parkı olan 26 milyon aracın 3 milyonu deprem bölgesinde bulunurken, her 3 araçtan 1'inin doğrudan ve dolaylı olarak depremden etkilenmiş olması, ciddi bir ekonomik kayıp anlamına da geliyor. Hasar alan araçlardan, özellikle kasko poliçesi olmayanlarının, onarılabilir durumdaysa ve ağır hasar almamışsa doğru tekniklerle onarılması, hem vatandaşların bu zorlu süreçte maddi kayıplarını araç yönünden minimize edecek, hem de ekonomik kaybımızın da bir parça olsun önlenmesine yardımcı olacaktır. Bu araçlarımızın hepsi birer milli servettir, özellikle az hasarlı olanları çöpe atamayız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan ağır hasar almış araçların, doğru bir prosedürle trafikten çekilmesinin ve çevre kanunlarına uygun bir şekilde hurdaya ayrılmasının ve geri dönüştürülmesinin insan sağlığı için büyük önem arz ettiğini belirten Ünaldı, “Bölgede ağır hasar alan araçların yanlış onarım teknikleriyle onarılıp tekrar trafiğe çıkması da trafikteki can ve mal güvenliğini tehlikeye atacaktır. Bu araçların eğer onarılabiliyorsa, TSE belgeli, işinde ehil servislerde onarılması büyük önem arz ediyor.” dedi.

“Trafiğe Çıkmasına Müsaade Etmemeliyiz”

“Tonlarca yükün altında kalan araçların şasisinde bir hasar varsa ve doğru bir şekilde onarılmazsa, aktif güvenliği devre dışı kalmış olur.” diyen Ünaldı, “Bir daha üzücü tablolarla karşılaşmamak adına tüm satış sonrası servis hizmetleri paydaşları olarak, vatandaşlarımızın minimum maliyetle, hasarlı araçlarının değer kaybını önleyerek hareket etmeli, öte yandan ağır hasarlı araçların iptidai yöntemlerle onarılıp tekrar trafiğe çıkmasına müsaade etmemeliyiz.” uyarısında bulundu.

Editör: Sigorta Life