Quick Sigorta'dan öğrencilere 23 Nisan’a özel “Deprem ve Umut” sergisi Quick Sigorta'dan öğrencilere 23 Nisan’a özel “Deprem ve Umut” sergisi

Dijital gelişmelerin iş süreçlerine entegrasyonunu önemseyen Ray Sigorta, Evime Değer Konut Sigortası ile sektörde elementer branşlarda bir ilki gerçekleştirerek müşterilerine ideo poliçe hizmetini de sunuyor. Bu sayede müşteriler, Evime Değer Konut Sigortası ile seçmiş oldukları teminatlar kapsamında kendilerine özel oluşturulan video poliçelerini izleyerek aldıkları ürünü daha detaylı şekilde inceleyebiliyor. Video poliçe hizmetini diğer ürünlerine de entegre etmeyi hedefleyen Ray Sigorta, kağıt tüketimini ve karbon ayak izini azaltmayı, sürdürülebilir bir gelecek için toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Her yaşam tarzına uygun paketler
Küçük çocuğu olan aileler için hazırlanan Aileme Değer Paketi kapsamında müşteriler, ana teminatlar ve asistans hizmetlerine ek olarak ücretsiz bakıcı hizmeti, koltuk takımı yıkama, yılda üç kez online pedagog görüşmesi, çocuk güvenliği için ev içi sabitleme montajı ve çocuk alışveriş indirimi gibi ayrıcalıklardan da faydalanabiliyor.

Evcil hayvanı olan müşterilere özel olarak sunulan Patili Dostuma Değer Paketi ise çok kapsamlı bir evcil hayvan bakım hizmeti veriyor. Ana teminat ve asistans hizmetlerinin dışında yılda bir kez Veteriner Hekim Danışma Hattı, veteriner hekim muayenesi, parazit damlası, pire tasması, pire damlası, tırnak kesimi, göz temizliği, kulak temizliği, pet check up, kuduz aşısı, yılda üç gün konaklama gibi pek çok avantaj sunuluyor.

Evime Ekstra Değer Paketi’nde ise, ana teminatlara ve asistans hizmetlerine ek olarak makine kırılması, işveren sorumluluk ve üçüncü şahıs sorumluluk teminatları bulunuyor. Bununla birlikte mini montaj, mimar danışma ve hukuki danışmanlık asistans hizmetleri de sunuluyor.

"Hedefimiz, herkese uygun ürünlerle konut sigortası penetrasyonunu artırmak"
İklim krizinin tetiklediği doğal afetler ve Türkiye’nin deprem kuşağında yer alması sebebiyle, Türkiye’de konut sigortasının öneminin her geçen gün arttığını söyleyen Ray Sigorta CEO’su Koray Erdoğan, konut sigortası penetrasyonunun düşük olması sebebiyle büyük bir ekonomik değerin risk altında olduğuna dikkat çekerek şu değerlendirmede bulundu:

‘‘2022’den bu yana hızla yükselen konut fiyatlarını; iklim krizinin tetiklediği doğal afetleri, yaşadığımız coğrafyanın deprem gerçeğiyle birlikte ele aldığımızda önemli bir ekonomik değerin risk altında olduğunu görüyoruz. Öte yandan tüm dünyadaki ekonomik konjonktür nedeniyle kaybedilen bir mal varlığını yerine koyabilmek eskisinden çok daha zor. Tüm bu veriler ışığında konut sigortasının önemi her geçen gün artıyor. Buna karşın Türkiye’de konut sigortası penetrasyonu sadece yüzde 20 seviyelerinde. Burada sigorta şirketlerine büyük bir görev düşüyor. Ekonomik şartları dikkate alarak, her yaşam tarzına uygun, herkese ulaşabileceğimiz ürünler sunmalıyız. Her geçen gün daha fazla insan, standart ürünler yerine htiyaçlarına uygun kişiselleştirilmiş ürünlere yöneliyor. Dolayısıyla Ray Sigorta olarak her bütçeye uygun kişiselleştirebilen ürünler tasarlamayı çok önemsiyoruz. Bu doğrultuda sigorta güvencesinin her evin hakkı olduğuna inanarak ne eksik ne fazla, tam da ihtiyaca uygun teminat ve limitler sunan Evime Değer Konut Sigortası ürününü çıkardık. Diğer ürünlerimizde olduğu gibi Evime Değer Konut Sigortasıyla da alışılagelmiş ana teminatlara ek olarak değişebilir limit seçenekleriyle ve üç ayrı hizmet paketiyle müşterilerimize modüler bir sigorta sunuyoruz. Böylece müşterilerimize esnek teminat limitleri ile konut sigortasını ihtiyaca uygun olarak tasarlama olanağı sağlıyoruz. Mart ayının başında acente ve müşterilerimizin hizmetine sunduğumuz Evime Değer Konut Sigortası’na dair olumlu geri bildirimler alıyoruz. Herkesin kendi ihtiyacına göre poliçesini tasarlayabileceği bu inovatif ürünümüzle, ülkemizde konut sigortası penetrasyonunu artırmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte sektörde ilk defa Evime Değer Konut Sigortası ile sunduğumuz video poliçe hizmetimizle hem müşterilerimize büyük kolaylık sağlıyor hem de kağıt tasarrufu sağlayarak sürdürülebilir bir gelecek için çevresel etkimizi azaltıyoruz. Çünkü geleceği hesaba katmak riskleri azaltmak sigortacılığın özünde var. Önümüzdeki dönemde video poliçe hizmetimizi diğer ürünlerimizde de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Ray Sigorta hem bireysel hem de kurumsal ürünlerimiz ile sektörde fark yaratmaya devam edeceğiz.’’

Editör: Serhat Bingöl