Günümüzde yaşanan ekonomik koşullar ve artan maliyetler alım gücünü olumsuz etkilese de, sahip olduğumuz varlıkların olası risklerden korunması her zamankinden daha fazla önem kazanmış durumda. Sigorta sektöründe ise yüksek enflasyon, döviz kurundaki dalgalanmalar, tedarik zinciri aksaklıkları gibi makro düzeyde yaşanan gelişmelerin yanı sıra, araç bedellerinin yükselişi, hasar onarımlarında kullanılan yedek parça maliyetlerinin artışı, asgari ücret zamlarına bağlı olarak yükselen işçilik maliyetleri, hayat dışı sigortacılık sektörünün en büyük üretim branşlarından olan oto sigortalarında prim artışı olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada risklere karşı tüketicileri bilinçlendiren ve farklı alternatiflerle çözüm önerileri sunan sigorta şirketleri öne çıkıyor.

Özellikle kasko primlerinde görülen artışlar sebebiyle tüketicilerin ödemelerde zorlandığına dikkat çeken Ray Sigorta CEO’su Koray Erdoğan “Günümüz ihtiyaçları doğrultusunda sigorta sektörü olarak en uygun çözümleri bulmakla yükümlüyüz. Vatandaşımızın gün içerisinde en basit bir market alışverişinde bile karşı karşıya kaldığı problemlerin farkındayız. Ekonomik koşulların her geçen gün zorlaştığı bir konjonktürde alım gücünün düşmesi kaçınılmaz. Diğer taraftan, fiyatlar genel seviyesinde görülen artışlar nedeniyle yerine koyma maliyeti her geçen gün artmaktadır. İşte bu noktada mevcut varlıklarımızı risklere karşı korumak, güvence altına almak her zamankinden çok daha büyük önem taşıyor. Ray Sigorta olarak, piyasaya sunduğumuz yeni ürünümüz KaskHom ile tüketicilere, bütçelerine uygun ve ihtiyaçlarını da tam olarak karşılayan sigorta güvencesi sunuyoruz.” dedi.

‘KASKHOM ÖZEL TEMİNATLARIYLA SİGORTALILARIN YANINDA’

Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi

Yenilikçi ürün bakış açısıyla her zaman sigortalılarının yanında olan Ray Sigorta, ihtiyaca yönelik çözüm önerilerine bir yenisini daha ekledi. Aracınızın her koşulda zararlarını karşılayarak güvence altına alan, hem geniş kapsamlı hem de bütçe dostu KaskHom; hasarsızlık indiriminizi kaybettirmeyen mini onarım, yol yardım hizmetleri hatta aracın 3. şahıslara vereceği zararları da teminat altına alıyor. Özellikle kaskoda, hedef kitleye yönelik farklı ürün seçenekleriyle müşterilerinin beklentilerini yakından takip eden Şirket’in bu branştaki yeni ürünü KaskHom, Ray Sigorta’nın özel avantajlar sağlayan Hızlı Onarım Merkezleri’nde (HOM) de hasarsızlık indirimini koruyarak poliçe sahiplerine hızlı, kaliteli ve pratik çözümler sağlıyor. “Tüm süreçlerimizde adımlarımızı atarken günümüz koşullarını göz önüne alıyor ve müşterilerimizin memnuniyetini odağımıza alıyoruz.” diyen Ray Sigorta CEO’su Koray Erdoğan, ürünle ilgili görüşlerini paylaştı: “Tüketiciler her noktada ekonomik çözüm arayışında. Araçlarımızın artık kişisel bir yatırım aracına dönüştüğü bu dönemde, tüketicilerin varlıklarını tam kapsamlı şekilde güvence altına alabilmeleri için KaskHom’u yarattık. Ne eksik, ne fazla tam da bütçenize uygun prim avantajlarıyla koruma sağlayan KaskHom, anahtar çalınmasından, yerinde ve orijinal cam değişimine kadar geniş teminatlarıyla sigortalılarımız için oldukça avantajlı bir ürün.”

Editör: Sigorta Life