Belek Cornelia De Luxe Resort Otel’de gerçekleşen toplantıda, Quick Finans hakkında merak edilenleri Şirket’in Genel Müdürü Nihat Karadağ anlattı.

SON DAKİKA... Gri Sigorta ile İlgili İddialar Hakkında SEDDK'dan Cevap! SON DAKİKA... Gri Sigorta ile İlgili İddialar Hakkında SEDDK'dan Cevap!

Nihat Karadağ, yüzde 100 Quick Sigorta’nın iştiraki olan ve finansman sektörünün ilk kuruluşundan itibaren önde gelen şirketlerinde ve bankalarda görev yapmış tecrübeli bir ekiple faaliyetlerine başlayan Şirket’in amacını; “Maher Holding Sigorta Grubu’nun finansal sigortalardaki uzman ve lider konumu ile mevcut grup ve acente potansiyelini değere dönüştürecek tüm kredi ve sigorta ürünlerini bir arada, bütünleşik, yenilikçi ve hibrit yeni nesil finansman modelleri geliştirmek” olarak paylaştı. Maher Holding Sigorta Grubu’nun şimdiye kadar ortaya koyduğu parlak başarı hikayelerinde hep girişimciliği ve öncülük yaptığı sigorta ürünleri yer almaktadır. Bu acenteler buluşmasından önce SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu ve diğer sektör Başkanlarının katılımı ile gerçekleştirilen panelde tartışılan konularında, Quick Sigorta’nın sektöre yön veren yeni bir aşamaya ulaştığının somut bir göstergesi olduğunu söyleyen Quick Finans Genel Müdürü Nihat Karadağ, “Quick Sigorta’nın ortaya attığı “finansal market” kavramı da sektöre yeni bir yön verilerek yepyeni yolların açılması aşamasına gelindiğini göstermektedir. Bir finansman şirketi olarak, bu finansal marketin geliştirilmesinde çok önemli bir role sahip olacağımız için büyük gurur ve heyecan duymaktayız.” diye ekledi.

(398)-1

Quick Finans’ın farkı ne?

Mevcut finansman şirketlerinden farklı olarak yeni nesil bir vizyona sahip olan Quick Finans’ın dört önemli özelliği ile öne çıkmaktadır. İlki, bir sigorta grubu tarafından kurulmuş ilk finansman şirketi olması. Yeni nesil finansman şirketi vizyonunu oluşturan bu farklılık kredi ve sigorta ürünlerini bir arada ve hibrit ürünler olarak sunulmasını içeriyor. Birçok sektörde, geniş ürün ve marka yelpazesinde kredilendirme yapacak olması da sektördeki çoğunluğu münhasır olan, yani sadece bir ürün ve marka için finansman sağlayan şirketlerden ayıran ikinci önemli bir husustur. Diğer taraftan, konut finansmanı sağlayabiliyor olması da iki lisansa sahip olmamız anlamına geliyor. Türkiye’deki 20 finansman şirketinin sadece dördünde konut finansmanı ruhsatı bulunuyor. Üçüncü bir farkımız olan konut finansmanı ise, konut sahibi olacaklar için kentsel dönüşüm ve maketten satış projelerinde önemli bir risk alanını gideren “Bina Tamamlama Sigortalı” konut finansmanı ile sektörde yeni bir alan açmasıdır.  Bu alan da Quick Sigorta acenteleri ile yeni bir iş birliği alanımız olacaktır. Dördüncü farkımız ise, yeni nesil teknolojileri ve finansman modellerini kullanacak olmamızdır. Bu yeteneğimiz, açıklamış olduğumuz tüm fark yaratan faaliyetlerimizin sürdürülmesi ve geliştirilmesinde çok önemli üstünlük yaratan bir teknik altyapı avantajını sağlayacaktır.

(402)

Bankacılık ve Finans dünyasında bir devrim: Finansman şirketlerinin kuruluşu

Nihat Karadağ, finansman şirketleri ile ilgili görüşlerini ise şöyle aktardı: “Finansman şirketlerinin kuruluşunu Ülkemiz finans alanında bir devrim olarak nitelendiriyorum çünkü daha öncesinde kredi almak için mutlaka bir banka şubesine gitmek şarttı. Finansman şirketleri geliştirdikleri ve öncüsü oldukları uzaktan erişim teknolojisi ve süratli kredilendirme süreç ve teknikleri ile bu tabuyu yıkarak, banka dışında yaygın satış noktalarından her türlü mal ve hizmet alımı için satış anında ‘kapıdan dışarıya çıkmadan’ kredi vermeye başladılar. Bu aşama ile aslında kredi işlem süreçleri ve dijital çözümlerde öncü oldular ve günümüz dijital bankacılığının temellerini atmış oldular. Quick Finans olarak da, Quick Sigorta’nın geliştirdiği “dijital köprü” kavramı ile bu vizyonumuz örtüşerek, önemli etkiler yaratacak bu kavramı daha ileri düzeylere taşımak da önemli bir misyonumuz olacaktır.

Tabii bu ilerleyiş acentelerimizde de önemli etkiler yaratacak, Quick Sigorta ve Quick Finans iş birliği ile önemli gelir artışı ve prestij sağlayabilecekler. Nasıl ki Quick Sigorta’nın finansal sigorta ürünleriyle acentelerin yürüyüşü değişti ise ve müşteri gözünde saygınlıkları arttıysa, aynı ivme Quick Finans iş birliğinde geliştirilerek sunulacak yepyeni ürünlerle de yaşanacaktır.”

(411)

Finansman sektöründe bir ilk: Sigorta primi için ilk defa kredi kullanıldı

“Sigorta destekli finansal ürünler, günümüzün önemli fırsatlarına dönüşüyor” diyen Karadağ, Quick Sigorta’nın sektörde önünü açtığı ve liderlik ettiği kefalet, bina tamamlama, fatura koruma gibi finansal sigortalar ekosistemi ile Quick Finans’ın güçlü temeller üzerine kurulacağını ve sektöre yepyeni yaratıcı ürünler sunacağını belirtti. Karadağ’ın ilk olarak açıkladığı herhangi bir kredi bağlantısı olmaksızın, münhasıran sigorta poliçesi primlerinin kredilendirilmesi de acenteler tarafından beğeniyle karşılandı. Poliçe Prim Kredisi ile sigortalı, günümüz koşullarında alternatif finansman yöntemi ile Quick Finans’tan kredi alma imkanına kavuşuyor. Daha ilerideki aşamada, sigortalıya istediği şirketten aldığı poliçenin primini ödeyebilmek için Quick Finans’tan kredi alma olanağı tanınacak.

Quick Finans hangi sektörlerde kredi verecek?

Karadağ, Quick Finans’ın kredi vereceği sektörleri sıralarken “Bu vizyon çerçevesinde, iş modelini farklılaşma ve odaklanma stratejileri üzerine kuran Quick Finans, konuttan otomotive, tedarikçi ve stok finansmanından tarımsal üretim tedarik zinciri finansmanına ve dijital ile perakende satış noktalarındaki mikro finansmana kadar geniş bir yelpazede yer almayı hedefliyor.” dedi.

(412)

Editör: Sigorta Life