18 yaş altına yönelik BES ailelerin çocuklarının geleceğini güvence altına almaları için güvenli bir tasarruf aracı olarak öne çıkıyor. 2021 yılında hayata geçen düzenlemenin ardından 2021 yılı sonunda 180 bine ulaşan 18 yaş altı katılımcı sayısı, bu yıl Kasım sonu itibarıyla 3 kattan fazla artış göstererek 576 bini geçti. Bu sene en yoğun katılımın 0-1 yaş arasında görüldüğünü vurgulayan Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Sene başından bu yana katılımcı sayısı 3 kattan fazla artış göstererek 576 bine ulaştı. Erken BES, büyüyen sektörün dinamosu olmuş durumda. En dikkat çekici artışı 0-1 yaş grubunda görüyoruz. 0 yaş grubunda 45 bin, 1 yaş grubunda 39 bine ulaşan katılımcı sayıları, vatandaşlarımızın yeni doğan bebekleri dahil tüm ailenin geleceğini güvence altına almak istediğini gösteriyor. Ülkemizde çocuk nüfusunun yaklaşık 23 milyon olduğunu dikkate alırsak, bu segmentte daha yolun başındayız. Erken başlanan tasarruf sayesinde çocuklarımız ilerleyen yaşlarında eğitim, evlilik, iş kurma, ev alma gibi konularda ciddi bir birikimle hayata atılma imkanına sahip oluyor. Ailelerin yüzde 30 devlet katkısı ve altın, gümüş, döviz gibi enstrümanlara yatırım yapan fon alternatifleri ile daha da cazip hale gelen BES’e olan ilgileri her geçen gün daha da artıyor.” değerlendirmesini yaptı.     

’18 Yaş Altı BES’te de Katılım Emeklilik Farkı”

Quick Sigorta sağlık branşında süper yatarak tedavi dönemini başlattı Quick Sigorta sağlık branşında süper yatarak tedavi dönemini başlattı

Katılım Emeklilik olarak 18 yaş altı BES’te en çok tercih edilen kurumlardan biri olduklarını vurgulayan Ayhan Sincek, "Ailelerimizin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda oluşturduğumuz avantajlı Erken BES planlarımıza olan ilgiden çok memnunuz. Sektör genelinde ilk 5 içinde, katılım tarafında ise lider konumda olmaktan gururluyuz. 0-1 yaş grubunda 7 bin 500, tüm 18 yaş altında ise 57 bin katılımcıyı aştık. Erken BES’e toplumumuzda tasarruf ve birikim anlayışını geliştirdiği için ayrı bir önem ve değer atfediyoruz. Bu segmentteki öncelikli çalışmalarımızı sürdürmenin gayreti içindeyiz” diye konuştu.

Sağlık, eğitim, rehberlik hizmetlerinde ek avantajlar

Katılım Emeklilik olarak 18 yaş altına özel olarak hazırlanan Erken BES planlarında aileler ve çocukları için birçok ek avantajlar da sunduklarını söyleyen Ayhan Sincek, şunları söyledi: “Çocukların yaş gruplarına özel olarak hazırladığımız Erken BES planlarımızda, tasarrufları büyüterek geleceği teminat altına almanın yanı sıra çocuklarımız büyürken sağlık, spor, bakım, okul ihtiyacı gibi alanlarda da indirimler ve ücretsiz göz ve diş muayenesi, online rehberlik, danışma hizmeti gibi asistans hizmetlerinden faydalanılabilir. Katkı payı ödemeleri aylık, 3 aylık ya da yıllık periyodlarla yapılabiliyor. Bu planda düzenli birikim yapan katılımcılardan giriş aidatı ve yönetim gider kesintisi alınmıyor.

Yeni doğanlara özel avantaj paketinde sunulan hizmetlerden 0-2 yaş arası katılımcılar yararlanabiliyor. Annelere özel ücretsiz psikolojik danışmanlık; oyuncak, mobilya, kıyafet, bebek koltuğu alışverişleri ile doğum fotoğrafçısı ve kreş hizmetlerinde anlaşmalı firmalardan indirim gibi pek çok avantaj sunuyoruz.

2-5 yaş arası katılımcılar faydalandığı Okul Öncesi özel avantaj paketindeyse; diş hekimlerinde ücretsiz diş check-up; göz doktorlarında ücretsiz göz check-up; çocuklar için oyun terapisi, anlaşmalı klinik ve hastanelerde ücretsiz tanışma seansı, sonraki seanslar için indirimli erken ergenlik danışma hizmeti; anlaşmalı firmalardan mobilya ve kıyafet alışverişlerinde indirimler sağlıyoruz.

Okul Çağı özel avantaj paketinde ise 5-18 yaş arası katılımcılar için; diş ve göz hekimlerinde ücretsiz check-up, lise ve üniversitelere giriş tercihlerinde online rehberlik hizmeti, anlaşmalı klinik ve hastanelerde ücretsiz tanışma seansı, sonraki seanslar için indirimli ergenlik danışma hizmeti, anlaşmalı spor salonlarında indirimli spor kursları gibi pek çok avantajı sayabiliriz.

Editör: Sigorta Life