Katılım Emeklilik herkesin gönlüne göre BES planlarıyla; altın, gümüş, kira sertifikası, döviz gibi içerikleri olan menkul kıymetlere yatırım yapan faizsiz fonlarıyla; faizsiz BES ve katılım sigortacılığında öncülüğünü sürdürüyor. Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Herkese uygun BES planlarımızla BES’in avantajlarından herkesin yararlanması için çalışıyoruz. Katılım Emeklilik olarak 890 bin BES sözleşmesine, 244 bin sigorta sözleşmesine, 7,3 milyar TL fon büyüklüğüne ulaştık. 14 faizsiz fonumuzla halkımıza eşsiz tasarruf imkanları sunuyoruz, faizsiz bireysel emeklilik prensiplerine de uygun hizmet veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Çeşitli BES planları sayesinde her yaştan ve her gelir grubundan insanın BES’e ulaşımını kolaylaştırdıklarını ve gelecekleri için tasarruf yapmalarına imkan tanıdıklarını belirten Ayhan Sincek, “Emeklilik planlarımızın çeşitliliği sayesinde ister kendiniz için isterseniz de çocuklarınız için hemen tasarrufa başlayabiliyorsunuz. Aylık katkı payınızı kendiniz belirleyebiliyor, isterseniz BES hesabınıza toplu para da yatırabiliyorsunuz. Belirlediğiniz katkı payınıza göre seçebileceğiniz emeklilik planlarımız ile geleceğinizi maddi güvence altına aldığınızda, emeklilik zamanı geldiğinde ister toplu para isterse de maaş gibi düzenli geri ödemeden yararlanabiliyorsunuz.  

Geçen seneki düzenlemeler ile hayatımıza giren 18 yaş altı BES konusunda da en çok tercih edilen emeklilik şirketlerinden biri olduk. Sadece sıfır yaş grubundan 2 binin üzerinde katılımcımızın olması ailelerimizin bize olan güvenini gösteriyor. 18 yaş altına sunduğumuz emeklilik planımız olan Erken BES planımızla 30 binin üzerinde katılımcıya ulaştık. Hazırlıklarımızı zamanında yaparak ve etkin iletişim çalışmalarıyla bu kategoride de ilk beş emeklilik şirketi arasında yer alıyoruz.

BES’in avantajları yeni düzenlemelerle artıyor

Milletimizin ihtiyaç ve talepleri değerlendirilerek BES’e yeni düzenlemeler getirildi. Güncellenmiş BES daha da güçlü hale geldi. Elbette en önemli gelişme yılın başında Devlet Katkısı’nın yüzde 30’a çıkarılması oldu. Böylece regülasyon tarafı BES’e olan inancını göstermiş oldu ve tasarrufun merkezi olarak BES’i konumlandırdığını ifade etti.

Son Dakika: Arex Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Süphanoğlu TSB Başkanlığına Adaylığını Duyurdu Son Dakika: Arex Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Süphanoğlu TSB Başkanlığına Adaylığını Duyurdu

BES, yeni düzenlemelerle bu kadar avantajı bir araya getirmişken bir an önce bu fırsatlardan yararlanılması gerektiğini düşünüyorum. Tüm tasarruf sistemlerinde olduğu gibi insanlar ne kadar erken sisteme girip biriktirmeye başlarsa uzun vadede o kadar geniş ve iyi bir birikime dönüşecektir. Devlet katkısı ve devlet güvencesi ile BES muadili olmayan, eşsiz bir sistem. Sadece kendimiz için değil yeni doğanlardan itibaren her yaştaki çocuklarımızla tüm aile olarak gelecek planlarımızı BES sayesinde gönül rahatlığı ile yapabiliriz.”

Editör: Sigorta Life