Tam burslu programın amacı, sigortacılık sektörüne evrensel değerleri benimsemiş, yönetişime önem veren yönetici ve girişimciler yetiştirmek ve sektörde, başta reasürans olmak üzere pazarlama, satış, üretim, finans-muhasebe, yönetim organizasyon gibi alanlarda iş ve kariyer olanağı sağlamak.

İşletme Yönetimi master programı altında açılacak olan Reasürans alt programı çerçevesinde Türk Reasürans ana faaliyet konusu olan “reasürans” alanında bilgi ve deneyimleri eğitime katılacak öğrencilere aktaracak.

Öğrenciler, iki dönem boyunca toplam 10 ders, artı bir dönem projesi şeklindeki programda hafta içi her gün yüz yüze olarak 19:00-21:50 saatleri arasında eğitim görecekler. Program 2022 -2023 Güz döneminde öğrenci almaya başlayacak.

Tam burslu olmak için başvuruda bulunacak adaylar Yıldız Teknik Üniversitesi online altyapısı olan lisansustu.yildiz.edu.tr sistemini kullanarak başvurularını gerçekleştirebilecekler. Başvuruların değerlendirilmesi ve yazılı, sözlü sınavların Eylül 2022 başında yapılması planlanmaktadır.

Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren, sigorta sektörüne yönelik olarak açılan bu programın, Türk Reasürans’ın kuruluş amaçları arasında yer alan “sektörün olgunluğuna katkı sağlayacak projeler geliştirme” misyonunun adımlarından biri olduğunu söyledi. Eren konuşmasında; Türk Reasürans’ın desteği ile bu Yüksek Lisans Programını tamamlayacak adayların sigortacılık ve Türk Reasürans’ın mesleki ve teknik eğitim desteği ile de reasürans alanlarında donanım sahibi olacağını ve burada öğrendiklerini sektörün faydasına sunacaklarını anlattı.

Selva Eren “Yıldız Teknik Üniversitesinin değerli Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz’a, akademisyenlere ve çalışanlara destekleri için teşekkür ediyorum. Bu sayede Türk Reasürans, Türk Sigorta Sektörünün gelişimine katkı sağlama vizyonunu gerçekleştirme yolunda önemli bir adım daha atmış oluyor. Türk Reasürans olarak ana faaliyet konumuz “reasürans” alanında bilgi ve deneyimlerimizi eğitime katılacak öğrencilere aktaracağız. Reasürans ile ilgili derslere Türk Reasürans’ın tecrübeli yöneticileri ve sektör profesyonelleri destek verecek. Bu programı tamamlayacak öğrencilerin sektörümüze yönetici ve/veya yönetici adayları olarak önemli katkıları olacağına inanıyorum” dedi.

Yazılım sisteminde küresel sıkıntı Yazılım sisteminde küresel sıkıntı

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ise ‘Üniversitelerin temel görevlerinden biri sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek, toplumla bütünleşmek ve topluma hizmet etmektedir.  Yıldız Teknik Üniversitesi eğitimde, AR-GE’de ve sektör ilişkilerinde lider olmayı hedefleyen bir üniversitedir. Bugün bu tarihi mekânda, muhteşem bir iş birliğini daha hayata geçiriyoruz. Bu proje ile Türk Reasürans tarafından 30 yüksek lisans öğrencimize tam burs verilecektir ve bu da Yıldız Teknik Üniversitesi tarihinde bir ilk olacaktır. Bunu başaran Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren’e ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Donduran Hocama teşekkür ediyorum.

Bizim bir mottomuz var; “Sadece derse girerek üniversite okunmaz”. Yıldız Teknik Üniversitesi’ni diğer üniversitelerden ayıran şey işte bu ders dışı etkinliklere ve sektörle yapılan iş birliklerine verdiğimiz önemdir. Bu proje ile Türk Reasürans ile çok ciddi bir kazanım elde edeceğiz. O nedenle bir kez daha bu projenin çok önemli bir dalgayı başlattığı, bu dalganın da halka halka büyüyerek yayılacağını sizlerle paylaşmak istiyorum ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.’ sözleri ile konuşmasını tamamladı.

Editör: Sigorta Life