İnovatif bir sistem olan E-Marine sistemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Gulf Sigorta Nakliyat Sigortaları Branşı Grup Müdürü Aydan Taybars, “E-Marine ürünümüz web tabanlı bir ürün olup online ve gerçek zamanlı çalışan bir yapıdadır. Bu anlamda erişim kolaylığı ve ürün yapısı açısından müşterilerin ihtiyaçlarına cevap veren son derece teknolojik bir üründür” diyor.

Nakliyat sigortası ihtiyaçlarına çözüm

AXA Sigorta CEO'su Yavuz Ölken, Sigorta Life Sohbetleri'nin konuğu oldu! AXA Sigorta CEO'su Yavuz Ölken, Sigorta Life Sohbetleri'nin konuğu oldu!

Uygulanmaya başladığı yıl itibarıyla sektörde nakliyat branşının olmazsa olmazı olan hızlılık esasına sahip ve inovatif bir sistem olan E-Marine sistemi, Nakliyat Emtia poliçeleri ve sertifikalarını içeren bir ortam. Müşteriler istedikleri zaman bu sistem ile Nakliyat sigortası ihtiyaçlarına çözüm bulabiliyor. Bu sistem dahilindeki ürünler ile blok veya sefer esaslı abonman poliçeler tanzim edilerek, bu abonman poliçelere bağlı sertifika girişleri yapılabiliyor. Sigortalıların sevkiyat özelinde düzenlenecek poliçe ihtiyacı sertifikalar ile karşılanıyor.

7/24 sertifika düzenleme imkânı

Taybars, “Sigortalıya ve daha önceden şartları müşteri özelinde belirlenmiş olan poliçesine ait bilgiler Gulf Sigorta tarafından sisteme kapak poliçesi olarak tanımlanıyor ve bu sayede herhangi yetki hiyerarşi ve karmaşası yaşanmıyor. Bu programda müşterilerimiz internet üzerinden kendilerine ait bir şifre ve kullanıcı adıyla sisteme giriş yapmakta ve sigorta sertifikalarını hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilmektedirler. Kullanıcılar sistem üzerinden oluşturdukları imzalı sertifikaların çıktılarını kolaylıkla alabilmektedirler.  Sertifikalar müşteri tarafından ilk elden düzenlendiği için muhtemel hataların da önüne geçilmiş oluyor” diyor.

Özellikle hafta sonu ve mesai saatleri dışında oluşan sigorta poliçesi ihtiyaçlarında müşterilerin akıllarında hiç tereddüt ya da soru işareti olmadan 7/24 sertifika düzenleme imkanına sahip olduklarının altını çizen Taybars, online sistemde üretilen e-marine sertifikalarının da imzalı olarak üretilmekte olduğunun ve Gümrük Müdürlükleri vb. tüm resmî kurumlar tarafından kabul edildiğinin de altını çiziyor.