Sigortalı ve acentelerinin memnuniyetini ilk sırada tutmayı prensip edinen büyüme stratejisi ile kullanıcı deneyimini her geçen gün geliştiren Doğa Sigorta, Web Sitesi ve Mobil Uygulaması ile akıllı sigorta çözümleri sunarken, yeni iş birlikleri ile de hizmet kapsamını genişletiyor. Dijitalde yaptığı yenilikçi atılımlar ve yeni pazarlama stratejileri kapsamında müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik yeni paket ve ayrıcalıkları hayata geçiriyor.

AXA Türkiye Geleceğin Sigortacılarını Yetiştirmeye Devam Ediyor AXA Türkiye Geleceğin Sigortacılarını Yetiştirmeye Devam Ediyor

KULLANICI DOSTU DENEYİM DOĞA SİGORTA DİJİTAL SATIŞ KANALLARINDA

Zengin içerik, güçlü altyapı ve 3D Secure uygulaması ile güvenilir ve kullanıcı dostu Doğa Sigorta Web Sitesi ve Mobil Uygulamasında Kasko, Konut, Tamamlayıcı Sağlık, Trafik, DASK ve Seyahat Sağlık Sigortası ürünlerinde müşterilere ve acentelere kolay ve hızlı bir satın alma deneyimi garanti ediliyor. Online işlemler kapsamında sigortalı için önemli kolaylıklara her gün yenisi eklenirken, poliçe görüntüleme, hasar takibi, hasar evrak yükleme gibi hızlı işlemler kullanıcılar ile buluşuyor.

Her an her yerde sigorta ihtiyacına cevap veren Doğa Sigorta Mobil Uygulaması ile kullanıcılar teklif alıp satın alma işlemlerini tek tuşla gerçekleştirebiliyor; poliçe detaylarını ve teminat bilgilerini görüntüleyebilirken aynı zamanda anlaşmalı kurumlara da hızla ulaşabiliyorlar. Kullanıcılar hem iOS hem de Android cihazlarından uygulamayı kolaylıkla ve ücretsiz olarak indirebiliyorlar.

Doğa Sigorta dijital satış kanalları, sigorta ihtiyacı duyanlar kadar acentelerin de iş verimini artıracak sistemde düzenleniyor ve geliştiriliyor.

‘DİJİTAL YATIRIMLARIMIZI HER GEÇEN GÜN HIZLANDIRIYORUZ’

Doğa Sigorta’nın dijital operasyonuna verdikleri öneme dikkat çeken Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı, “İş dünyasının geleceğini artık teknoloji rüzgârı şekillendiriyor. Dijital dönüşüm ve yatırımlar ile güçlenen şirketler geleceğin altyapısını bugünden hazırlıyor. Doğa Sigorta olarak dijital yatırımlarımızı her geçen gün arttırıyor, insan gücünün otomasyon ile buluştuğu teknolojilere hızla adapte olarak çalışmalarımıza entegre ediyoruz. Yapay zekâ destekli teknolojiler ile dijital altyapımızı geliştirerek, faydalandığımız mevcut robot ve analitik tarzı teknolojik uygulamaları gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlara göre daha yaygın kullanarak, web sitemiz ve mobil uygulamamız aracılığıyla sigortalılarına en hızlı hizmeti veren şirketlerden olmayı planlıyoruz” şeklinde belirtti.

“Son yıllarda diyalog bazlı yapay zekâ kavramının öne çıkması ve mesajlaşma platformlarının kullanıcılara sağladığı güven doğrultusunda 2022 yılında chatbot uygulamamızı hayata geçirdik. Doğasist adını verdiğimiz chatbot uygulamamız aracılığı ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüzde poliçe teklifi vererek başlattığımız süreç, müşteri deneyimimizi güven ilkesi ile şekillendirmemize yönelik önemli bir adım oldu. Talep ve ihtiyaçlara göre bu ortamda hızla geliştirmelere devam edeceğiz. Ayrıca 2023 yılını dijital pazarlama stratejilerimize kuvvet vereceğimiz, yeni iş ortaklıkları ve ses getirecek projeler ile yaygın kitlelere de ulaşarak, sigortalılara yeni fayda ve ayrıcalıklar sağlamaya odaklandığımız bir yıl olarak plandık” diyerek sözlerine devam eden Nihat Kırmızı, grup bünyesindeki İstanbul Topkapı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı kimliği ile de ülkemiz nesillerinin dünyadaki gelişmelere eşlik edebilmesi ve dahası dünya çapında işlere imza atabilmesi için üniversitede de dijitalleşme konusuna verdikleri önemin altını çizerken, pandemi sürecinde online eğitime kesintisiz ve sorunsuz olarak hızla geçebilen ilk üniversitelerden olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 2023 yılında dijitalleşme üzerine planlanan zirve ve seminerler ile aldıkları eğitimi destekleyerek, öğrencilere daha geniş ufuklar açmayı ve hedefler yaratmayı planlarına eklediklerini aktardı.

Editör: Sigorta Life