Sigorta sektöründe 24 yıllık birikimiyle bu seriye hayat veren Şule Aksak Gürbüz, Sıfır Yayınları’ndan çıkan “Sigi Sigorta’da Her Şey Yolunda” serisinde çocukları sigorta üzerine düşünmeye yönlendiriyor. Kızının büyüme sürecinde başlayan “Sigorta ne demek anne?”, “Sen sigortacı mısın anne?”, “Sigorta şirketi ne yapar anne?” gibi sorularının sonucunda yazılan hikayelerin kitap haline dönüşmesi ile oluşturulan cıvıl cıvıl süper kahraman olmak isteyen bir kız çocuğudur Sigi.

Ünal Ünaldı: “Bizlere güvenen, bugünlere gelmemizi sağlayanlara şükranlarımızı sunuyorum" Ünal Ünaldı: “Bizlere güvenen, bugünlere gelmemizi sağlayanlara şükranlarımızı sunuyorum"

Bu seri ile çocuklar;

Sigorta kavramını tanır.

Sigortalanmanın önemini fark eder.

Meslek seçimi, yardımseverlik, güven duyma, seçim yapabilme, eleştirel düşünme, empati, sorumluluk gibi kazanımlar elde eder.

 

Kitap: Sigi Sigorta’da Her Şey Yolunda Serisi

-Şıp Şıpıdık Bir Hikaye

-Hırlı Hırsız Vakası

-Fırlatan Fırtına Macerası

Yazar: Şule Aksak Gürbüz

Resimleyen: Sema Gürsoy

Yayınevi: Sıfır Yayınları

Yaş:3+

Şule Aksak Gürbüz kimdir?

İstanbul Üniversitesi, Sigortacılık Bölümü mezunu olan Şule Aksak Gürbüz sigorta sektöründe Reasürans ve Hasar departmanlarında 24 yıldır aktif olarak çalışmaktadır.

Halen sigorta şirketlerine danışmanlık veren Alerta Kurumsal Sağlık Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.’de portföy yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Marmara Üniversitesi Sigortacılık Bölümü’nde Yüksek Lisans yaparak “Türkiye’de Yangın Branşı Hasar Uygulamaları ve AB Ülkelerindeki İşleyiş” konulu tez hazırlamıştır. Oto ve Oto Dışı Hasar başta olmak üzere Bedeni Hasar Departman yöneticiliği yapan Şule Aksak Gürbüz evlidir ve bir kız çocuğu vardır.

Editör: Sigorta Life