Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) 2023 yılı ilk çeyrek sonu verilerine göre Unico Sigorta, hayat dışı sigortacılıkta reel olarak %146 oranında büyüyerek sektörün reel büyümesinin %82 üzerinde, prim üretimini 1,47 milyar TL’ye ve pazar payını %1,15’ten %1,74’e çıkarttı. İlk 20 şirket arasında da %270 ile en çok büyüyen şirket oldu. Bunun yanı sıra kasko sigortalarında sektörün 4,7 katı daha fazla reel büyüme gerçekleştirerek pazar payını %0,99’dan %2,65’e, trafik sigortalarında ise sektör ortalamasının 4,6 katı daha fazla büyüyerek pazar payını %1,38’den %3,54’e yükseltmiş oldu.  

 “Başarı hikayemiz devam ediyor

Şirketin uzun vadeli planları doğrultusunda istikrarlı bir büyüme kaydettiğini belirten Genel Müdür Ender Güzeler, “2022 yılında gerçekleştirdiğimiz hedeflerimizin mutluluğunu yaşarken, iş planımıza uygun olarak 2023 yılında da pazar payı gelişim ve karlılıkta sonuçlar üretmeye devam ediyoruz.

Dengeli bir portföyümüz var ve özellikle oto sigortalarında iddiamızı devam ettiriyoruz. 2022 yılında uçtan uca yenilediğimiz kasko ürünümüz, her geçen dönemde büyüme istikrarını devam ettiriyor. Bu başarı, başta profesyonel acentelerimizin bize olan güvenini ve müşterilerimizin memnuniyetini gösteriyor. Bundan gurur duyarken, başta acentelerimize en içten duygularımızla teşekkür ederiz. Bu sonuçların ortaya çıkmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür etmem gerekiyor.

Yakın zamanda tüm paydaşlarımızı mutlu edecek yeni bir kasko ürününün müjdesini şimdiden paylaşmak isterim” dedi.

“35. yılımıza yenilenen misyon, vizyon ve değerlerimizle devam ediyoruz”

SON DAKİKA... Gri Sigorta ile İlgili İddialar Hakkında SEDDK'dan Cevap! SON DAKİKA... Gri Sigorta ile İlgili İddialar Hakkında SEDDK'dan Cevap!

Süreklilik ve başarının ancak ekip çalışmasıyla mümkün olabildiğini belirten Güzeler, “Her başarı öyküsünün arkasında güçlü bir ekip vardır. Bizim ekip tanımımızın içinde şirket, acente, ekspertiz, servis ve diğer tüm çözüm ortaklarımız da var. Hepimiz için başarı ölçütümüz müşterilerimizin memnuniyetidir. Bu anlamda çok değerli bir ekip çalışması yürütüyoruz. Poliçe satışına değil çözüm satışı odağımızdan sapmadan ve sistemi oluşturan tüm parçaları güçlendirerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Editör: Sigorta Life