İş Hayatında Uzaktan Çalışma Sisteminde İbre Tersine Dönüyor İş Hayatında Uzaktan Çalışma Sisteminde İbre Tersine Dönüyor

Zorunlu trafik sigortası, kaza anında karşı tarafa verilen hasarı belirli limitler dahilinde karşılayarak asgari bir güvence sağlarken, daha fazla koruma için ek ürünler edinmek cazip bir seçenek oluşturuyor.  Sigortam.net müşterileri trafik sigortalarıyla birlikte İMM ürünü alarak karşı tarafta oluşabilecek yüksek miktardaki hasarların yükümlülüğünden kurtulabiliyor. Aynı zamanda yine alacakları ferdi kaza sigortası ile bir kaza anında kendi sağlığını ve sevdiklerinin geleceğini güvence altına alabiliyor. 

“Müşterinin Şampiyonu” olma hedefiyle müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun ürün ile buluşturan İnsurtech markası Sigortam.net, trafik sigortasının kapsamını genişletmek için alternatif ürünler de öneriyor ve araç sahipleri için güvence seçeneklerini artırıyor.  

Trafik sigortası, karşı tarafın hasarını her yılın başında belirlenen limitler dahilinde karşılayan zorunlu ama kapsamı sınırlı bir sigorta. Daha geniş bir güvence elde etmek isteyenler Sigortam.net’in sunduğu ek ürünler ile ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun paketler yaratabiliyorlar.

3 seçenekli İMM araç sahiplerinin güvencesi oluyor

Trafik sigortası ile karşı tarafın hasarını karşılamak için Ocak 2023’te belirlenen azami tutar 120 bin TL seviyesinde bulunuyor. Olası bir kazada hasar miktarının bu rakamın üzerine çıktığı durumlarda araç sahibinin aradaki farkı karşılaması gerekiyor. Bu riski ortadan kaldırmak için en iyi çözümlerden biri İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) sigortası yaptırmak. 

Örneğin; zorunlu Trafik Sigortası yanında 10 milyon TL’lik teminat tutarında İMM satın alarak aracı için kendine özel bir güvence paketi oluşturan bir araç sahibi, aracı piyasa değeri 2,5 milyon TL değerinde olan bir araç ile çarpışırsa ve karşıdaki araç bu çarpışma sonucupert olursa, bu 2,5 milyon TL’nin sadece 120 bin TL’si trafik sigortası tarafından karşılanıyor. Fakat kalan 2,38 milyon TL’yi sahip olduğu İMM sayesinde karşılanabiliyor. Yani İMM’nin olmadığı durumlarda bu tutar kişisel bir yükümlülük haline geliyor ve araç sahibi bunu kendisi ödemek zorunda kalıyor.

Sınırları limitsiz, 10 milyon TL ve 3 milyon TL olmak üzere üç farklı seçenekle sunulan İMM ürünü, hasarın trafik sigortası limitlerini aşan hasar miktarlarına araç sahiplerinin kurtarıcısı oluyor. Aynı zamanda üçüncü tarafların manevi tazminat talepleri de teminat kapsamında yer alıyor. 

Sakatlık, yaralanma ve vefatlara karşı ferdi kaza sigortası

Kaza anında maddi hasarlardan daha da önemlisi kişilerin sağlığı ve güvenliği haline geliyor. Araç sahiplerinin güvence paketlerini oluşturuken alabilecekleri bir diğer ürün ise Ferdi Kaza Sigortası olarak dikkat çekiyor. Trafik sigortası sahiplerinin, poliçelerine ek olarak edinebilecekleri Ferdi kaza Sigortası hem kendilerini hem de sevdiklerini güvenceye almalarını sağlıyor. Bu şekilde, bir kaza anında kalıcı sakatlık ya da yaralanmalarda tedavi ve hastane giderlerinin karşılanması ya da vefat durumunda aile bireylerinin yaşayacağı maddi sorunlara karşı güvence oluşturulması sağlanıyor.

Editör: Sigorta Life