Şirketlerin kurumsal hedeflerine ulaşmasında, çalışan bağlılığının ve memnuniyetinin önemli bir role sahip olduğu bilinci ile hareket eden Türkiye Sigorta, tüm dünyada bu konuda 30 yılı aşkın süredir araştırmalar yapan Great Place To Work tarafından ikinci kez “Harika Bir İş Yeri” sertifikası ile ödüllendirildi. 

Great Place to Work Enstitüsü’nün yürüttüğü sertifika programı kapsamında Türkiye Sigorta’nın çalışanlarıyla gerçekleştirilen anket çalışmalarında; güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu gibi 5 boyutun değerlendirilmesi sonucuna Türkiye Sigorta, “Great Place To Work” sertifikasını bir kez daha almaya hak kazandı.

Ceyhan Hancıoğlu, Sigorta Sektöründe Kariyer Yapma Hedefindeki Öğrencilere Deneyimlerini Aktardı Ceyhan Hancıoğlu, Sigorta Sektöründe Kariyer Yapma Hedefindeki Öğrencilere Deneyimlerini Aktardı

Şirket odağının çalışanlar olduğunu söyleyen İnsan Kaynakları, Strateji ve Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Doğan Başar; “Çalışan memnuniyeti ve gelişimini hedefleyen kurum kültürümüzü ‘Kaynağında Biz Varız’ söylemi ile özetliyoruz. Çalışanlarımızın potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olacak destekleyici, kapsayıcı bir çalışma ortamı ve kültürü oluşturmaya öncelik veriyoruz. Aynı zamanda da çalışanlarımızın deneyimini iyileştirmek için yeni uygulamalar hayata geçiriyor ve bu uygulamaların geri bildirimini almayı ihmal etmiyoruz. Biliyoruz ki, her şey ölçümle başlar, gelişimi desteklemek amacıyla yaptığımız çalışmaların geri bildirimi bizler için büyük bir öneme sahip. Çalışma arkadaşlarımızın iş yerinde kendilerini mutlu hissetmeleri, işlerini severek yapabilmeleri ve yaptıkları işle gurur duymaları bizim için çok değerli” dedi.

Harika Bir İş Yeri sertifikasının şirketlerin yönetim politikalarının başarısının da bir göstergesi olduğuna değinen Başar; “Türkiye Sigorta olarak ikinci kez ‘Great Place To Work’ sertifikası almaya hak kazanmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çalışanlarımızın şirket liderlerimize duyduğu güven bizi onurlandırıyor. Önümüzdeki yıllarda da bu başarımızı sürdürülebilir kılmak ve daha ileri seviyeye taşımak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

Editör: Üveys Altun