Anadolu Sigorta, istihdama katkıda bulunmak ve gençlerin iş yaşamına daha kolay atılmalarını sağlamak amacıyla devreye aldığı Genç Anadolu projesinde, yeni iş ortaklarını belirledi. Şirket, 2023 yılının Mayıs ayında ikinci kez hayata geçirdiği bu proje ile, sigortacılık ve ilgili bölümlerden mezun olan veya yakın zamanda mezun olacak gençlerden ve sigortacılık deneyimi olan ancak acenteliği bulunmayan 35 yaş altı adaylardan 9 kişiye kendi acentesini açma fırsatı sundu.

Genç Anadolu projesi kapsamında 2023 yılında 3963 kişi acentelik için başvuruda bulundu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, gerekli eğitim ve deneyim şartlarını sağlayan 343 kişi genel yetenek sınavına katıldı. Sınav ve mülakatlar sonucunda başarılı olan 9 kişinin acentelik için gerekli resmi işlemleri tamamlanarak, Anadolu Sigorta acentesi olarak faaliyete başlamaları sağlandı. Uzun yıllardır toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda çalışmalar yürüten, bu çalışmaları tüm ekosistemine yayma misyonuyla hareket eden Anadolu Sigorta, “Daha Eşit” yaklaşımı çerçevesinde yeni acentelerinin 6’sını kadın, 3’ünü de erkek adaylardan seçti. 

Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi

Pandemi etkilerinin yoğun olduğu 2021 yılında başladıkları Genç Anadolu projesi ile genç sigortacıları sektöre kazandırmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Kerem Tokyürek; “Genç Anadolu projesi sayesinde yeni acente sahiplerine, acentelik kuruluşu için gereken muhtelif giderleri karşılama konusunda destek veriyoruz. Ayrıca branş eğitimleri, poliçe tanzim-tahsil ve hasar süreçlerini kapsayan Acente Yetiştirme Eğitim programı ve orta / ileri düzey temel sigortacılık eğitimi ile sektörümüze yeni acenteler kazandırıyoruz. Genç Anadolu projesi, kariyer yolculuklarına sigortacılık mesleği ile devam etmek isteyen gençlerin sektörde gerekli beceri ve yetkinlikleri kazanmasını sağlarken ülkemizin ekonomisine ve istihdama da önemli katkı sunuyor” şeklinde konuştu.

Editör: Üveys Altun