Türkiye Sigorta, sigorta okuryazarlığını toplumun her kesimine yaymak için tüm hızıyla çalışıyor. Bu kapsamda Türkiye Sigorta, sponsoru olduğu Esnafın Sigorta ve Risk Yönetimi Bilincini Güçlendirme Eğitimleri (ESİB) projesinde verdiği eğitimlere bir yenisini daha ekledi. Bakırköy İSTESOB’da (İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği) düzenlenen yeni programda, esnaf ve zanaatkârlar Türkiye Sigorta Pazarlama Uzmanı Burak Korkusuz ve Türkiye Sigorta Finansal Sigortalar Uzman Yardımcısı Umur Kocatepe’den ‘devlet destekli alacak sigortaları’ üzerine ücretsiz eğitim alarak potansiyel risk ve tehditler hakkında bilgi sahibi oldular.

Sigorta okuryazarlığının yaygınlaşması amaçlanıyor

Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi

Sigorta okuryazarlığının toplumda yaygınlaşması için sigorta sektörünün en geniş katılımlı eğitim seferberliği olarak planlanan ESİB’de, risk yönetimi eğitiminin yanı sıra esnafın ihtiyaç duyduğu sigorta branşları ve ürünlerinin tanıtımı da yapılıyor. Türkiye Sigorta iş yeri sigortaları ve poliçeleri konusundaki güçlü deneyimini esnaf ve zanaatkârla buluşturuyor.

Editör: Sigorta Life