Pandemi pek çok sektörde trendleri değiştirdi. Sağlıkla ilgili kaygıların arttığı bu dönemde tamamlayıcı sağlık sigortası ürünleri daha çok tercih edilmeye başladı. Pandemi döneminde tamamlayıcı sağlık sigortası ürününe artan ilgi de şirketlerin bu alana yönelik yatırımlarının artmasını sağlıyor. Birçok şirket bu konuda aksiyon almaya başladı. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürününde Sağlığınız Bizde ve Türk Nippon Sigorta Standart TSS ile sektörde yer alan Türk Nippon Sigorta bu ürünlerle katılımcılarına ihtiyaçları doğrultusunda alternatifler sunarak, ürünlerini müşterililerinin ihtiyacına göre konumlandırmaya devam ediyor.

Pandemi dönemi ile tamamlayıcı sağlık sigortası ürününe artan talep nedeni ile sigorta şirketlerin bu talebi karşılamaya yönelik aksiyonlar almaya başladıklarını ifade eden Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu “TSS ürüne artan ihtiyaç sebebi ile bu branş için sunduğumuz ürünleri kampanyalarımızla ön plana çıkarak müşterilerimize ulaşmaya ve doyurucu bilgilerle bu ürünün içeriğine dikkat çekerek müşterilerimize doğru yönlendirmeler yapmaya gayret gösteriyoruz” diyor.

FARK ÜCRETİ ÖDENMİYOR

SON DAKİKA... Gri Sigorta ile İlgili İddialar Hakkında SEDDK'dan Cevap! SON DAKİKA... Gri Sigorta ile İlgili İddialar Hakkında SEDDK'dan Cevap!

Türk Nippon Sigorta Standart TSS ürününden 59 yaş dahil SGK kaydı bulunan herkesin fayda lanabildiğini ifade eden Dr.E. Baturalp Pamukçu’nun verdiği bilgiye göre; bu ürünle, sigortalılar SGK’nın yanı sıra Türk Nippon Sigorta ile de anlaşmalı olan kuruluşlarda fark ücreti ödemiyor. Yatarak tedavi kapsamında yardımcı tıbbi malzeme giderleri ve ambulans hizmetlerini de poliçe dahilinde tutan üründe sigortalılar, diş tasarruf planı, online psikolojik destek hattı ve yılda bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak diyetisyen hizmetinden de yararlanabiliyor. Ürünün aynı zamanda isteğe bağlı olarak yılda bir kez ücretsiz check-up hizmeti sunmakla birlikte, yine isteğe bağlı olarak poliçe kapsamında kritik hastalık oluşması durumunda sigortalıya limit dahilinde nakit ödeme yapıldığı da aktarılıyor. Sağlığınız Bizde ürününde ise 80 yaşa kadar mevcut hastalıkların da kapsam dahilinde olduğu söyleyen Dr. E. Baturalp Pamukçu, şöyle konuşuyor: “Sağlığınız Bizde ürünüyle 80 yaşa kadar mevcut hastalıkları da teminat altına alarak benzersiz bir hizmet sunuyoruz. Yakın zamanda yaptığımız reklam kampanyası ile bu ürünümüzü sigortalı adaylarımıza daha iyi anlatmaya çalıştık. Aldığımız geri bildirimler doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.”

Editör: Sigorta Life