BNP Paribas Cardif Emeklilik’in BES fonları yatırımcısına son 5 yılda yüzde 2022 değer kazandırdı! BNP Paribas Cardif Emeklilik’in BES fonları yatırımcısına son 5 yılda yüzde 2022 değer kazandırdı!

 Aveon Global Sigorta Strateji&İş Geliştirme ve Seyahat&Sağlık Sigortaları Genel Müdür Yardımcısı Zekeriya Dur, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında konuştu. Zekeriya Dur’un açıklamaları şu şekilde:

“Sigorta sektörü olarak, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası primini ödeyebilecek kişilere sağlık sorunlarını özel hastanelerde giderebilme imkânını vermekteyiz. Bu sigortayı yaptıran kişilerden ve işverenlerden SGK primlerinin bir kısmının alınmaması, primlerin tamamının ödenecek vergiden düşülebilmesi gibi teşvik yöntemleri sağlanmasıyla, devletin üzerinden özel hastaneye gidebilme gücünü bulan kişilere ait sağlık giderleri yükü hafifleyecek ve kaynakların başka ihtiyaç sahiplerine aktarılması yoluyla ciddi bir ekonomik katkı yaratılacaktır.

Bu nedenle Devletin TSS’yi uzun vadeli strateji planına alması ülke kaynaklarının verimli şekilde kullanılmasına katkı sağlayacaktır. Ayrıca daha etkin ve geniş katılımlı bir TSS ile hastanelerdeki yığılmalar önlenirken, ihtiyacı olan kişiler daha kaliteli sağlık hizmeti alabilmesi de sağlanacaktır.”

Editör: Üveys Altun