Türkiye’nin 11 ilini etkileyen deprem felaketinin ardından ilk günden itibaren bölgede faaliyetlerini sürdüren Türkiye Basketbol Federasyonu ve Türkiye Sigorta, bölgedeki sosyal çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Özellikle gençler ve üniversite öğrencilerinin kullanımına sunulacak açık basketbol sahalarının ilki Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi içinde yapılacak. Sahanın inşasının tamamlanmasının ardından Hatay, Adıyaman ve Gaziantep Nurdağı’nda 3 sahanın daha inşasına başlanacak.

Yılın ilk çeyreğinde kredi borçlanmaları geçen yıla göre yüzde 51,21 arttı Yılın ilk çeyreğinde kredi borçlanmaları geçen yıla göre yüzde 51,21 arttı

TBF Başkan Vekili Ömer Onan; “Kalplerimiz Deprem Bölgesindeki Çocuklarımızla Atıyor”

Basketbol Federasyonu Başkan Vekili Ömer Onan deprem bölgesinde gerçekleştirdikleri faaliyetlerden bahsederek, “Ülkemizi ve Kahramanmaraş başta olmak üzere 11 ilimizi derinden etkileyen deprem felaketini yaşayalı tam 1 yıl oldu. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak, deprem felaketinin ilk anından itibaren, felaketten etkilenen tüm illerdeki vatandaşlarımızla birlikte olmak ve yaralarını hep birlikte sarmak için yoğun bir çaba gösterdik. Bizler hem eski milli basketbolcular hem de ülkemiz basketbol yöneticileri olarak inanıyoruz ki gençlerimizin ve çocuklarımızın rehabilitasyonunda sporun payı çok büyük.” dedi.

Bölgede basketbolun yaygınlaşması için sahalarını önemini vurgulayan Onan, “Bildiğiniz üzere daha önce deprem bölgesinde AFAD iş birliğiyle hayata geçirilen “Basketköy Projesi”ni tamamlamıştık. Basketbol Süper Ligi ve Türkiye Basketbol Ligi isim sponsoru; 3x3 İstanbul Kupası’nın ise ana sponsoru Türkiye Sigorta’nın büyük katkılarıyla yapılan ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan bu yeni sahanın, deprem bölgesinde basketbolun yaygınlaşması ve gençler arasında sporun teşvik edilmesi açısından büyük bir öneme sahip olmasını amaçlıyoruz. Bu projeye ev sahipliği yapan ve bize kapılarını açan üniversitemizin değerli Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım’a ve bu değerli iş birliği vesilesiyle Türk basketboluna yaptıkları büyük katkılar için Türkiye Sigorta'ya bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak; “Spor birleştirir, birlik iyileştirir”

Hem sigortacılık faaliyetleriyle hem de sosyal destekleriyle bölgede insanımızın yanında olduklarını belirten Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak; “Depremin ilk gününden itibaren sahada, bölgedeki dağıtım kanallarımızın ve sigortalılarımızın yanındayız. Sağlık, kasko, trafik gibi bireysel sigortalardan nakliyat, yangın, mühendislik gibi branşlara kadar bölgede depremin ilk gününden itibaren güvence sunmaya devam ediyoruz. Yaralarımızın sarılmasında ve bölgenin yeniden ihyasında, ekonomik hayat kadar sosyal imkanların da gerekliliğinin farkındayız. Bu amaçla, özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz için ‘Spor birleştirir, birlik iyileştirir’ yaklaşımımızla Türkiye Basketbol Federasyonu ile yeni bir projeye imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

T B F Ve Türkiye Sigorta 04

Türkiye Basketbol Federasyonu ile imzalanan protokolle deprem bölgesinde bulunan 4 ilde açık basketbol sahaları inşa edeceklerini ifade eden Çakmak, sözlerine şöyle devam etti: “Basketbol sahalarımızın ilki Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin kampüsü içinde kurulacak. Hatay, Adıyaman ve Gaziantep Nurdağı’nda da sahalarımız için hızla aksiyon alacağız.  Basketbol sahalarıyla birlikte ayrıca gençlerimiz için forma, top gibi malzeme desteği de sağlayacağız. İvedilikle sahalarımızın inşasını tamamlamayı hedefliyoruz.”

Deprem bölgesinde 6,5 milyar TL hasar ödemesi

Deprem bölgesinde 6,5 milyar TL hasar ödemesi yapan Türkiye Sigorta, hayat sigortası branşında ise 378.3 milyon TL ödedi. Şirket, bugüne kadar bölgede toplam 1 milyon 742 adet poliçeye imza atarken, bu rakam şirketin toplam poliçe üretiminin yüzde 13’üne karşılık geliyor. Depremzedelerin barınma sorununa çözüm olmak üzere başlatılan “Tek Yürek Bina ve Eşya Sigortası” kapsamında ise 2838 konuta, 70.7 milyon TL tutarında teminat sağlandı. Türkiye Sigorta ayrıca; Türkiye Sigorta Dayanışma Obası’ndaki 90 Kırgız çadırında, 350 depremzedeyi ağırlamaya devam ediyor. 

T B F Ve Türkiye Sigorta 03

Editör: Üveys Altun