Genel Müdürümüz Sn. Süleyman Sağıroğlu ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Sn. Sibel Sevinç’in beraberinde üst yönetim ekibimizin de katılım sağladığı toplantılar Bölge Müdürlerinin açılış konuşmasıyla başladı. Genel Müdürümüz, sektörün 2023 yılını değerlendirmesinin ardından Gulf Sigorta’nın 2023 yılından da detaylıca bahsetti. Konuşmasında yılı 4.8 milyar TL üretim ile kapatarak sektörün üstünde büyüme gösteren Gulf Sigorta’nın yaşanan deprem felaketinin etkilerine rağmen hasar/prim oranında yılı sektördeki en iyi şirketlerden biri olarak kapattığına dikkat çekti.  Başarılı geçirilen 2023 yılının ardından 2024 yılı stratejilerine de değinilen konuşmada bu yıl odağımızda özellikle Nakliyat, Ferdi Kaza, Seyahat, Yangın, Konut ve Sağlık Turizmi Komplikasyon Sigortası ürünlerinin olacağı dile getirildi. Bu ürünlerde aktif kampanyalara ve  ürün geliştirme çalışmalarına hız kesilmeden devam edileceğini belirten Sn.Süleyman Sağıroğlu Cumhuriyetimiz 100. Yılı vesilesiyle düzenlenen 100. Yıl kampanyasına olan ilgiden dolayı memnuniyetini de  dile getirdi. Aynı zamanda şirketimizin hissedar yapısındaki değişiklikten ve yeni ana hissedarımız Fairfax’tan da bahsedilen toplantılarımızda Zirvedekiler Kulübü 2024 yılı üyesi Everest ve Himalaya segmentindeki acentelerimiz duyurularak sahneye davet edildi. 

Aralık ayında 20. Yılını dolduran Ege Bölgemiz ile başladığımız kutlama serimize İzmir ve çevre illerden 100’ün üzerinde misarifimiz katıldı. Ege  Bölge Müdürümüz Sn. Müyesser Korkmaz’a şirketimizdeki 20. çalışma yılını doldurması sebebiyle bir hatıra plaketi verilirken, yine Bölge Müdürlüğümüzün ilk günlerinden beri işbirliğimizin keyifle devam ettiği acentemiz  Canan Evren Sigorta’ya da  20. Yıl anısına bir teşekkür plaketi takdim edildi.

Takip eden günlerde ise Güney Marmara Bölgemizin 30. yılı Baia Bursa otel çatı katında keyifli bir gece ile kutlandı. Tüm bölge kanallarımızın davetli olduğu gecede Işınım Sigorta -Nursal Bayrak , Görkem Sigorta- İsmail Şükür  ve Serpil Örnekal’a  30.yıl anısına hatıra plaketleri verildi. 

Anadolu Sigorta BlindLook’un EyeBrand – Beyond Darkness Ödül Töreni’ne Katıldı Anadolu Sigorta BlindLook’un EyeBrand – Beyond Darkness Ödül Töreni’ne Katıldı

Genel Müdür Yardımcımız Sibel Sevinç yaptığı konuşmasında Güney Marmara  Bölgemizin  AIG’den Gulf Sigorta’ya geçiş sürecinden itibaren en hızlı büyüyen bölgemiz olduğunu ve 2023 yılında da büyüme birinciliğini elden bırakmadığını ifade ederek bu başarıda katkısı olan bölge ekibi ile tüm dağıtım kanallarımıza teşekkür etti. 2024 yılı stratejilerimiz dahilinde özellikle Bursa ve civar illerde dağıtım kanalı sayımızın artırılmasının planlandığını, ancak bu büyümenin Gulf Sigorta’nın en önemli artısı olan mevcut acentelerimizle yakın temas ve şirketin tüm çalışanlarının ulaşılabilir olmasına devam edilerek ve mevcut aracılarımızın portföyleri korunarak beraberce gerçekleştirileceğini belirtti. Yerel basınında katılım gösterdiği gecede Trio müzik grubunun keyifli müziği eşlik ederken 30. Yıl hatıra panosu ve balonlar davetlilerin önünde bol bol fotograf çektirdiği en ilgi çeken alan oldu. 

20. yılını kutlayan diğer bir bölgemiz ise Güney Anadolu Bölgemizdi. Güney Anadolu Bölgemiz ve buraya bağlı dağıtım kanallarımız ile  deprem felaketi sonrasındaki sürece dair kısa bir değerlendirme yapılarak başlayan organizasyonumuzda bölgedeki kanallarımıza bu dönemdeki tüm zorluklara rağmen özverili çalışmaları sebebiyle teşekkür edildi. Bölge acentelerimizden Ruşen Öztürk Sigorta – Ömercan Öztürk ve Adel Sigorta – Ayhan Deli 20. Yıl plaketlerini alan acentelerimiz oldu. Tarihi dokusu ve dekorasyonu ile  göz alıcı Bosnalı Konağı’nda gerçekleştirilen kutlamada misafirlerimiz canlı müzik eşliğinde oldukça keyifli saatler geçirdi. Canlı müzik sonrası otel terasında ateş etrafında yapılan koyu sohbet en az gecenin ilerleyen saatlerinde ikram edilen portakal çorbası kadar güzeldi.  Gecenin sonunda vedalaşırken davetlilerin son zamanlarda katıldıkları en samimi ve keyifli davet olduğunu, sektördeki en önemli farkımızın aracılarımızla yakın temas olduğunu ve bundan dolayı duydukları memnuniyeti sıklıkla  dile getirmeleri Gulf Sigorta olarak hepimizi oldukça mutlu etti. 

Editör: Üveys Altun