Küresel anlamda herkesi etkisi altına alan pandemi süreci, sağlık alanındaki yapılacak olan yenilik beklentilerini karşılamak için geliştirdiği ürün ve hizmetlerle Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında yükselen bir ivme yakalayan Aksigorta, 2022 yılının ilk 4 ayında sağlık alanında 5,3’lük pazar payına ulaşan Aksigorta, tamamlayıcı sağlık sigortasında %356 gibi rekor bir büyüme elde etti.

Aksigorta, yeni nesil sigortacılık anlayışıyla müşterilerinin ‘‘risk yoldaşı’’ olarak sağlık sigortacılığında önemli atılımlara imza attı.

Pandemi sürecinde sağlıklı yaşamın öneminin bir kez daha anlaşıldığını ifade eden Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Tolga Tezbaşaran, “Bu dönem kaliteli sağlık hizmetine erişimin de ne kadar kritik olduğunu ortaya koydu. Ülkemizde özel hastane ve poliklinik hizmetleri temelde Özel Sağlık Sigortalarını desteklerken Türkiye’deki sosyal güvenlik sisteminin Özel hastaneleri de bir miktar fark ödeyerek de olsa kapsamı içine alması “ulaşılabilir özel sağlık poliçelerine” olan büyük bir talebin doğmasını sağladı. Buna karşılık ortaya çıkan çözüm de “Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları” (TSS) oldu. Sonuç olarak hem sosyal güvenlik sistemindeki sağlık iş modeli hem de pandemi süresince oluşan tüketici davranış değişiklikleri tamamlayıcı sağlık sigortalarına olan talebin artmasını sağladı.  Bunun devamında TSS sahiplerinin aldıkları hizmetlerden memnun kalmaları ve ürün ve hizmetlerin de gelişmesi ile birleşince TSS; sağlık sigortacılığının en önemli ürünü haline geldi. Aksigorta olarak, ilk 4 ayda elde ettiğimiz %356’lık rekor büyüme, bunun en önemli göstergesidir’’ dedi.

Trafik sigortasında zam hesabı değişti Trafik sigortasında zam hesabı değişti

 TSS,  sağlık sigortası hizmeti ile tanışma fırsatı yaratıyor

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hizmeti alan müşterilerin memnun kalması durumunda önemli bir fırsatı da elde edeceklerini dile getiren Tezbaşaran, “Özel Sağlık Sigortası sahipleri ürünlerine en bağlı, sürekliliği en yüksek sigortalı grubudur. TSS sahiplerinin de aldıkları hizmetten memnun kaldıklarında aynı davranışı sergilediklerini görmekteyiz. Bu nedenle tamamlayıcı sağlık poliçesinin; bir özel sağlık sigortacılığı ile tanışma ürünü, bir başlangıç ürünü olarak konumlanması ve yaşam döngüsü geliştikçe sigortalıların özel sağlık sigortasına geçebileceği bir bütünleşik platform haline getirilmesi tüm paydaşlar için (sigortalılar, Sosyal Güvenlik sistemi, sigorta şirketleri ve özel sağlık kurumları) büyük avantaj sağlayabilecektir. Bu nedenle bu ürüne uzun vadeli bakılması ve değerlendirilmesi çok önemlidir. Satış kanalımızı da bu ürünün müşteriye doğru anlatılması konusunda destekliyoruz’’ şeklinde konuştu.