Pandemi ile birlikte sigorta sektörünün salgını teminat altına almasıyla sağlık branşında sevindirici bir artış yaşandı. Özel sağlık sigortalarındaki lüks algısı ise tamamlayıcı sağlık sigortaları ile birlikte kırılmaya başladı. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası branşında kazanılan ivmenin ardından sigorta şirketleri de ürünlerinde yenilikler yapmaya başladı. Quick Sigorta’nın bu alandaki en yeni ürünü olan “Quick Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” ile sektörde fark yaratmak istediklerini belirten Özsoy, sigortalılar için sağlık alanında yeni ürünler için çalıştıklarını ve ömür boyu beklemeden yenileme garantisi verdiklerinin de altını çiziyor.

“Tamamlayıcı sağlıkta çıkış yakalamak istiyoruz”

"Kaskoda hem zamandan hem bütçeden tasarruf sağlayın" "Kaskoda hem zamandan hem bütçeden tasarruf sağlayın"

Quick Sigorta’nın kısa süre içerisinde tamamlayıcı sağlık sigortasında çıkış yakalayacağına değinen Özsoy,  ‘‘Tamamlayıcı sağlık ürünlerinde  ezber bozan yeniliklerle çeşitliliğe devam etmeyi hedefliyoruz. İnsanlarımızın yaşadığı kötü olaylar sigorta sektöründe talepleri artırıyor. Salgın da bunlardan bir tanesi ancak biz sektör olarak pandemide hızlı aksiyon alarak sigortalılarımıza olumlu cevap verdik diyebiliriz. Maalesef sigorta her zaman akla gelen bir olgu değil ancak kötü zamanlarda akıllara gelen bir durum söz konusu. Pandemi de sağlık sigortalarına olan ilgiyi arttırdı. Bu zamanlarda sigortanın varlığı da sigortalıları rahatlatıyor. Bizler de sürekli kendimizi güncelliyoruz. Quick Sigorta olarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüzü çok yakın zamanda duyurduk. Sigortalılarımız için bütün olanakları sağlamak adına ekip olarak çalıştık. Bizler bu ürünü piyasaya sürmeden önce sektördeki farklılığımızı ortaya çıkarmak istedik.  Şirket olarak özel sağlıkta yer almak yerine tamamlayıcı sağlık branşında ürünlerimizi sektördeki diğer ürünlerden farklılaştırmak ve ürünlerimizi çeşitlendirmek istiyoruz. İlk ürünümüz olan Quick Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, sigortalılarımızın rahatlıkla ulaşacağı hastanelere gidebilmesini sağlayan ve gitmeyeceği hastanenin primini ödemek zorunda kalmaması gibi avantajlara sahip. Fark yarattığımız şey ise altını çizerek söylemek istiyorum; ömür boyu yenileme garantisini beklemeden bu poliçemizle birlikte veriyoruz’’ dedi.

Sağlık branşında yeni ürünler yolda

Sağlık sektörü çok geniş bir alan. Ürünlerini rakiplerinden sonra çıkardıklarını söyleyen Özsoy, ‘‘Quick Sigorta özel sağlık sigortalarında olmayacaktır. Tamamlayıcı sağlıkta kendimizi tanımlıyoruz. Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre aktif yaklaşık 24 milyona yakın sigortalının olduğu ülkemizde henüz daha 2,5 milyon civarında bir tamamlayıcı sağlık poliçesinden bahsediliyor. Daha çok gidilecek yol var. Yeni ürünlerimizin müjdesini de buradan verelim istiyorum. Sektörden farklı, kolay ulaşılabilen avantajlı ürünleri yakın zamanda sigortalılarımıza sunmuş olacağız’’ şeklinde konuştu.