Kadın Gözüyle Sigorta Sektörü’nün En’leri Kadın Gözüyle Sigorta Sektörü’nün En’leri

Sigortashop, üretimini ve segmentasyonunu bir üst perdeye taşımak adına 1 Mart 2022 tarihinden iti- baren ANK Group Sigorta Brokerlik A.Ş. bünyesine katılma kararı aldığını duyurdu. Mart 2018 yılında portföy devri ile Mert Grup Sigorta bünyesinde faaliyetlerine devam eden Sigortashop, 1 Mart 2022 tarihinden itibaren ANK Group Sigorta Brokerlik A.Ş. bünyesine katılma kararı aldığını, sosyal medya hesaplarından paylaştığı şu mesajla açıkladı: “2022 yılında sigortacılık alanında Türkiye’nin yükselen değeri olan Sigortashop, portföyünü ve tüm üretimini aralıksız olarak ANK Group Sigorta Brokerlik A.Ş. üzerinden yürütecek. İştirakçilerimize, perso- nelimize ve tüm kamuoyuna saygı ile duyurulur."

KAMUOYUNA DUYRULDU

Sigortashop’un sosyal medya hesaplarından yapılan açıklama, “Mart 2018 Yılında portföy devri ile Mert Grup Sigorta bünyesinde faa- liyetlerimize eksiksiz olarak devam ettik. Tüm çalışmalarımız sonucunda sektörümüzde itibarımızı fazlasıyla ileri taşıyarak, Türkiye’nin en avantajlı haline geldik. Sigortashop ailesi olarak 2018-2022 yılları arasında birçok başarıya imza attık” ifadeleri yer aldı.

Duyuru şöyle devam etti: “Bugün gelmiş olduğumuz noktada sigortacılık sektörü adına faaliyet gösteren derneklerin ve benzeri oluşumlarda söz sahibi olabilmiş acente sahiplerinin, resmi kurumlarımızı yanlış yönlendirerek, acentenin, başka bir acenteyi kendine rakip gördüğü durumlarda kapatabilme yetkisinin verilmesi ve bu kişilerin yetkiyi kötüye kullanmasına ilişkin bir denetim mekanizması olmaması bizi çok derinden yaralamıştır.

Bu durum sektörümüz adına çok ciddiyetle sorgulanması gereken bir uygulamadır.”