Hindistan'da akıllara durgunluk verecek bir olay gerçekleşti. 54 yaşındaki bir adam, yüklü miktardaki hayat sigortasını alabilmek için başka bir adamı, üzerine yılan atarak öldürdü.

Quick Finans’tan Cumhuriyetin Yüzüncü Yıl Coşkusuna Kulaç Dolusu Destek! Quick Finans’tan Cumhuriyetin Yüzüncü Yıl Coşkusuna Kulaç Dolusu Destek!
Hindistan’da 54 yaşındaki Prabhakar Bhimaji Waghchaure, 4.3 milyon euroluk hayat sigortasını tahsil edebilmek için kendisine benzeyen bir adamı kobra yılanı ile öldürerek, kendisini öldü gibi gösterdi. Hindistan’ın Rajur şehrinde yaşayan Waghchaure, geçtiğimiz günlerde zehirli bir kobra yılanı kiraladı ve kendisine çok benzeyen Navnath Yashwant Aanap isimli kişiyi kobra yılanına öldürttü. Yılan tarafından ayağından ısırılan 50 yaşındaki Aanap, olay yerinde kısa sürede can verdi. Daha sonra ceset Waghchaure’nin evine götürüldü ve ambulans çağrıldı. Dolandırıcılık, olaya karışan hayat sigortası şirketinin polisten soruşturma talep etmesiyle ortaya çıktı. Polis, yılan ile cinayet işleyen adama yakın kişilerin çelişkili bilgiler verdiğini tespit etti. Memurlar ayrıca telefon görüşmelerini kontrol etti ve Waghchaure’nın hala hayatta olduğunu tespit etti. Kendisini öldü gibi gösteren Waghchaure ve 3 suç ortağı yakalanarak tutuklandı. EŞİNİ DE ÖLDÜ GİBİ GÖSTERMİŞ Waghchaure, dört yıl önce de karısını öldü diye gösterdiği için Amerikan hayat sigortası şirketi tarafından şüpheli kişi ilan edilmişti. Polis, Waghchaure’nın daha önce 20 yıl Amerika’da yaşadığını, Amerikan hayat sigortasındaki skandalından sonra ülkesi Hindistan’a kaçtığını söyledi. YILAN VAKASI HİNDİSTAN’DA İLK DEĞİL Geçtiğimiz aylarda da, eşinin mal varlıklarını kendi üzerine almak isteyen adam, şeytani bir planla karısının hayatına son vermişti. Hindistan’ın Güney Kerala eyaletinde yaşayan banka çalışanı 28 yaşındaki Sooraj Kumar, 25 yaşındaki eşi Uthra’yı kobra yılanına öldürtmüş, Savcıların “nadir görülen vakalar” olarak adlandırdığı olayda şahıs, müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.
Editör: TE Bilisim