Sigortacılık Eğitim Merkezi’nin (SEGEM) 2020 yılında düzenleyeceği teknik personel yeterlilik sınavlarının tarihleri açıklandı. Sınavlar Şubat, Nisan, Mayıs, Haziran, Eylül, Kasım ve Aralık aylarında gerçekleştirilecek.   

Şubat ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 19 Şubat’ta Ankara, Antalya, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Trabzon’da yapılacak.

Nisan ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 16 Nisan’da Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir, Kayseri, Şanlıurfa ve Trabzon’da yapılacak.

Mayıs ayındaki broker teknik personel sınavı 21 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlenecek.

Haziran ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 18 Haziran’da Ankara, Antalya, Adana, Diyarbakır, İstanbul, Bursa, Giresun ve Kars’ta gerçekleşecek.

Eylül ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 17 Eylül’de Ankara, Ağrı, İstanbul,  İzmir, Konya, Mersin ve Samsun’da düzenlenecek.

Kasım ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı 5 Kasım’da Ankara, Antalya, Adana, Aydın, İstanbul, Kocaeli, Trabzon ve Van’da düzenlenecek.

Aralık ayındaki teknik personel yeterlilik sınavı ise 24 Aralık’ta Ankara, Antalya, Adana, İstanbul, İzmir, Malatya ve Trabzon’da yapılacak.

SEGEM‘im düzenlediği sınavlara katılmak için fotoğraflı bir kimlik belgesinin aslı (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) ve sınav giriş belgesi gerekiyor.