Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), merakla beklenen sigorta eksperliği kurslarının detaylarına ilişkin bir duyuru paylaştı.

Türkiye çapında belirlenen sigorta eksperi ihtiyacının karşılanması amacıyla yıl içinde sigorta eksperliği kursu açılacağı belirtilen duyuruda, başvuruların Mart ayı itibari ile SEGEM'e yapılacağını açıklandı. 

SEDDK'nın web sitesinde yer alan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

Quick Sigorta sağlık branşında süper yatarak tedavi dönemini başlattı Quick Sigorta sağlık branşında süper yatarak tedavi dönemini başlattı

22.06.2008 tarih ve 26914 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sigorta Eksperleri Yönetmeliğinin 6.maddesi çerçevesinde, Türkiye çapında belirlenen sigorta eksperi ihtiyacının karşılanması amacıyla, 2023 yılı içerisinde sigorta eksperliği kursu açılacaktır.

Bu çerçevede yeni eksper adayları için Ön Alım başvuruları (toplam 300 kontenjan) 1- 20 Mart 2023 tarihleri arasında Sigortacılık Eğitim Merkezine (www.segem.org.tr) yapılacaktır.

İl grupları, branşlar, kontenjanlar ve Ön Alım başvuruları ile ilgili ayrıntılı bilgiye, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (www.seddk.gov.tr), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (www.tobb.org.tr) Türkiye Sigorta Birliği (www.tsb.org.tr) ve Sigortacılık Eğitim Merkezi (www.segem.org.tr) internet sayfalarında yer alacak “2023 Yılı Sigorta Eksperliği Kursu Başvuru ve Uygulama Kılavuzu” adlı dokümandan edinilebilir.

Sigorta Eksperliği Kursu Başvuru ve Uygulama Kılavuzu

Editör: Sigorta Life