Kadının yaratıcı gücünü ve el emeğini ortaya çıkaran bu atölye çalışmasına ilgi ve katılım büyüktü. Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak da anılan 8 Mart ile ilgili görüşlerini paylaşan RS Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve RS Assurance Genel Müdürü Nihal Asker “550 çalışanımızın yüzde 20’sine yakını kadın işgücünden oluşuyor. İş hayatında kadın istihdamına önem veren ve her geçen gün kadın çalışan sayısını artıran bir şirket olmamız son derece gurur vericidir. RS Otomotiv Grubu olarak tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimizle kutlarız.” dedi.

Anadolu Sigorta BlindLook’un EyeBrand – Beyond Darkness Ödül Töreni’ne Katıldı Anadolu Sigorta BlindLook’un EyeBrand – Beyond Darkness Ödül Töreni’ne Katıldı

RS Otomotiv Grubu, her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm grup şirketlerinin çalışanları ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü hep birlikte kutladı. 550 çalışanı bulunan ve yüzde 20’si kadınlardan oluşan RS Otomotiv Grubu’nda bu oran şirketin operasyonel ve idari işler bölümlerinde daha da yüksek olup, şirket kadın istihdamı her geçen gün artmaya devam etmektedir. 

RS Otomotiv Grubu’ nun genel müdürlük binasında organize ettiği “Mozaik Atölyesi” ile kadın çalışanlarını anlamlı bir etkinlikte sanatla bir araya getirdi. Kadının yaratıcı gücünü ve el emeğini ortaya koyan bu atölye çalışmasına ilgi ve katılım büyüktü. 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan RS Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve RS Assurance Genel Müdür Nihal Asker “Otomotiv satış sonrası hizmetleri alanında faaliyet gösteren RS Otomotiv Grubu çatısı altındaki her şirkette ve seviyede kadın istihdamını artırmış olmamız sektör adına gurur vericidir. Aynı zamanda grup şirketi Tur Assist ‘in “İş’te Eşit Kadın” sertifikasını alan ilk asistans şirketi olması da kadınların iş hayatındaki varlığını desteklemektedir.” şeklinde konuştu.

R S Otomotiv Grubu Kadın İstihdamında Fark Yaratmaya Devam Ediyor 02

Editör: Üveys Altun