Hizmet ağını yenilikçi ürünler ve müşteriyi odağa alan hizmetlerle genişletmeye devam eden Neova Katılım Sigorta, 2022 yılında kasko branşında %308 oranında büyüdü. TSB verilerine göre sektörde 2022 yılında kasko poliçe adedi bir önceki yıla göre azalmasına rağmen, şirket kişiye özel sunduğu fiyatlama yapısı ile 2022 yılında hem poliçe adedini hem de prim üretimini artırmayı başardı.

“Neova Katılım Sigorta olarak, 2022 yılında kasko prim üretimimizi %308 artırdık”

2022 yılındaki kasko branşındaki büyüme rakamları ile ilgili açıklamalar yapan Neova Katılım Sigorta Teknik, Hasar ve Reasüranstan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Salih Çelen ise konu ile ilgili şunları söyledi:

Türkiye Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası ile tatiller daha güvenli! Türkiye Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası ile tatiller daha güvenli!

“Neova Katılım Sigorta olarak, yenilikçi teknolojileri kullanarak, müşterilerimizin beklenti ve taleplerini eksiksiz bir şekilde karşılama hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2022 yılında kasko branşı baz alındığında ilk 10 da yer alan şirketler içinde %308 artış oranı ile en çok büyüyen sigorta şirketi olduk. TSB verilerine göre sektörde 2022 yılında kasko poliçe adedi 2021 yılına göre %1,7 azaldı. Enflasyon ve döviz kurundaki artışın etkisi ile kasko poliçe fiyatlarındaki yükselmenin bu azalışta etkisinin olduğunu söyleyebiliriz. Sektördeki toplam kasko poliçe adedi azalmasına rağmen, kasko poliçe adedimizi %42 artırmayı başardık. Tüm Türkiye’de 850 banka şubesi ve 3.000’i aşkın acente ile hizmet veriyoruz. Daha fazla müşteriye ulaşmak için hem fiziksel satış kanallarımızı hem de dijital satış kanallarımızı artırıyoruz.

“Kişiye özel fiyatlama yapısı sunuyoruz”

Sigorta satışında doğru kişiye doğru fiyatı sunmanın önemini belirten Çelen, “Neova Katılım Sigorta olarak doğru müşteriye doğru fiyatı sunabilmek amacı ile gelişmiş modelleri kullanarak yeni bir fiyatlama stratejisine geçtik. Bu strateji ile sigortalılarımıza kişiye özel, avantajlı fiyatlar sunarak ve hasar/prim oranımızı belirli seviyede tutarak, daha fazla müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz. Teknolojiyi etkin kullanarak hem satış kanallarımızı destekliyoruz hem de kasko ürünümüzü geliştiriyoruz. Acentelerimiz için geliştirdiğimiz hızlı satış ekranları ve alternatifli kasko paketleri ile daha fazla sigortalının tercih setine girmeyi hedefliyoruz. Limitsiz ihtiyari mali mesuliyetten manevi tazminata, anahtar kaybından kişisel eşyaya kadar birçok teminat için oluşturduğumuz alternatifli kasko ürünlerimizi bu ekranlar sayesinde hızlı ve pratik bir şekilde yakın zamanda acentelerimiz aracılığı ile sigortalılarımıza sunmak için çalışıyoruz. Hem kişiye özel uygun fiyatlama yapımız hem de hasar sonrası sunduğumuz müşteri odaklı hizmetler dolayısıyla araç sahiplerine Neova’dan teklif almadan kasko yaptırmamasını tavsiye ediyorum.” dedi.

Editör: Sigorta Life