Maher Holding Sigorta Grubu şirketleri deprem bölgesine olan desteklerini artırarak sürdürüyor. Bu kapsamda son olarak ‘Türkiye Tek Yürek’ kampanyasına şirket adına 3 milyon TL yağış yapan şirket daha önce başlattığı nakdi, ayni ve insani yardım desteği ile birlikte iki haftada bölge için toplam 30 milyon TL’lik bir nakdi yardım yaptı. 

16.02.2023 tarihinde gerçekleşen “Türkiye Tek Yürek” yardım gecesinde yayına telefonla bağlanan Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar; “Sigortacıların kara gün dostu. Bu zor günleri birlikte aşacağız. İlk günden beri sahadayız. Türk sigorta sektörünün depremzedeler, sigortalılar ile acentelerin yaralarını sarmak için çaba sarf etmeye devam edeceğiz” dedi.

Yaşar, yayında aynı zamanda Maher Holding Sigorta Grubu şirketlerinden Quick Sigorta için 2 milyon TL, Corpus Sigorta için ise 1 milyon TL değerinde yeni bir nakdi bağış miktarı daha açıkladı.

Quick Sigorta sağlık branşında süper yatarak tedavi dönemini başlattı Quick Sigorta sağlık branşında süper yatarak tedavi dönemini başlattı

"Desteğimiz sürecek"

Yaşar, AFAD başta olmak üzere birçok yardım kuruluşlarına sağladıkları desteğin haftalık olarak devam ettiğine de dikkat çekerek, “Yapılan yardım çalışmalarının dışında şirket yöneticilerimiz ve gönüllü çalışanlarımız, tırlarımıza yüklediğimiz konteyner, çadır ve muhtelif malzemeleri acentelerimizle birlikte sahada ihtiyaç sahiplerine ulaştırmakta ve 4.000’i aşan acentemizle birlikte etkili bir yardım faaliyeti sürdürmektedir. Özellikle gönüllü acentelerimiz ve bölge acentelerimiz kendi acılarını unutup afetzedelere el uzatmaktadır. Acente ve çalışanlarımızın gönüllü yardım ve bağışları ayrıca bu miktarı çok daha büyütmektedir. İlk günden itibaren bölgedeki acentelerimiz ve çalışanlarını özel transferlerimiz ile bölge dışına alıp, anlaşmalı otellerimize yerleşimlerini sağlıyor, bölgesel barınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Maher ailesi olarak şirketlerimiz, paydaşlarımız ve tüm gönüllülerimizle birlikte yaralarımızı sarmak için var gücümüzle çalışmaya kararlılıkla devam ediyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Editör: Sigorta Life