HDI Fibaemeklilik yönetimi, acenteleriyle buluştu HDI Fibaemeklilik yönetimi, acenteleriyle buluştu
Lloyd’s of London Yönetim Kurulu Başkanı Bruce Carnegie-Brown yaptığı açıklamada yıl sonunda pandemi kaynaklı hasarın 144 milyar doları geçeceğini, salgının beklenenden daha uzun sürdüğünü söyledi.
Lloyd’s of London Yönetim Kurulu Başkanı Bruce Carnegie-Brown yaptığı açıklamada COVID-19 pandemisinin neden olduğu hasarının, Lloyd’s’un daha önce açıkladığı 107 milyar dolar hasardan daha yüksek olacağını söyledi. Carnegie-Brown pandeminin yarattığı toplam hasarın, üç Atlantik kasırgasının yaşandığı ve yıl sonunda toplam 144 milyar dolarlık hasarın meydana geldiği 2017 yılındaki ile aynı seviyede olacağını öngördü. Mart ayında İngiliz hükümetinin sokağa çıkma yasağı ilan etmesiyle beraber, 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana ilk kez geçici olarak kapatılan Lloyd’s, firmaların 16 farklı iş kolundan tazminat talepleri ile karşı karşıya kaldı. “Birçok olayın aksine pandemi aynı anda dünyanın her yerinde var” diyen Carnegie- Brown, salgın beklenenden daha uzun sürdüğünü dile getirdi.

‘GELECEK HAKKINDA DÜŞÜNMELERİ ÇOK ZOR’

Petrol kulelerinden futbolcuların bacaklarına kadar her alanda sigorta sunan 330 yıllık Lloyd’s, 2020’nin ilk yarısındaki salgınla ilgili tazminat taleplerine 2,4 milyar sterlin (3,2 milyar dolar) ödeyeceğini açıkladı. Lloyd’s, iş dünyasını derinden etkileme potansiyeline sahip ve salgın gibi öngörülmesi güç nadir olaylara karşı koruma sağlamak için hükümetlere “Black Swan” reasürans planını önerdi ancak Carnegie-Brown konuyla ilgili “Hükümetler için en büyük zorluk çok kısa vadeli planlar yapmaları. Başlarını kaldırmadıkları sürece gelecek hakkında düşünmeleri çok zor” dedi.
Editör: TE Bilisim