Yeni Yılın Yeni Sayısı Çıktı! Yeni Yılın Yeni Sayısı Çıktı!

Katılım Emeklilik’in “Büyüyünce Yaparsın” sloganı ile ebeveynlere seslendiği reklam filminde, çocukları büyürken onlarla birlikte büyüyecek bir birikim oluşturmanın değeri anlatılıyor.  Erken BES ürününe dikkat çeken film, küçük yaşlardan itibaren yapılan birikimlerle çocukların hayallerinin ve geleceğinin büyüyeceği mesajı veriliyor.

18 yaş altındaki çocuklara yönelik sunulan “Erken BES” ile çocuklarının gelecekteki ihtiyaçları için birikim yapmak isteyen ebeveynler ya da varsa diğer yasal temsilciler, çocukları adına bireysel emeklilik hesabı açtırıp yapacakları düzenli katkı payı ödemeleriyle onların geleceğini güvenceye alabiliyor.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES), 18 yaş altının sisteme dâhil edilmesine ilişkin yapılan düzenleme sonrası pek çok aile, çocukların geleceğini güvence altına almak için BES’i tercih etmeye başladı. 2021 yılında hayata geçen düzenlemenin ardından 2021 yılı sonunda 180 bine ulaşan 18 yaş altı katılımcı sayısı, bu yıl Kasım sonu itibarıyla 3 kattan fazla artış göstererek 576 bini geçmiş durumda.

Editör: Sigorta Life