Anadolu Hayat Emeklilik, Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikasını Almaya Hak Kazandı Anadolu Hayat Emeklilik, Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikasını Almaya Hak Kazandı

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “18 yaş altı düzenlemesinin ardından gözlemlediğimiz gibi gençlerin BES’e olan ilgisi memnuniyet verici. Ailelerin de teşvikiyle gençler arasında geleceği güvence altına alma, tasarruf yapma fikri daha çok yayılıyor. Katılım Emeklilik olarak her zaman olduğu gibi bu konuda da öncü uygulamalarımızla destek oluyoruz. Gençlerin BES’e daha kolay girmeleri için çok avantajlı bir 18 yaş altı BES ürünü hazırladık; Erken BES ” şeklinde konuştu.

20 bin genç Erken BES’li oldu

Sincek şöyle devam etti; “872 bin BES sözleşmesine, 230 bin sigorta sözleşmesine ve 6,7 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşan Katılım Emeklilik; hedeflediği şekilde BES’te 18 yaş altı segmentinin de en iddialı oyuncularından biri oldu. Avantajlı paketimizle üretimin yaklaşık yüzde 8’ini gerçekleştiriyor, ilk 5’te yer alıyoruz. EGM verilerine göre 18 yaş altı BES’li sayısı 282 bine, bu kategorideki fon tutarı da devlet katkısı dahil 650 milyon TL’ye ulaştı. Bu kategoride, Katılım Emeklilik olarak 18 yaş altı BES katılımcı sayımız 20 bini geçti.

En iddialı 18 yaş altı BES paketi

Herkesin yararlanabilmesi amacıyla minimum 100 TL’lik bir katkı payıyla plana dahil olmak mümkün. Giriş aidatını başlangıçta almıyor, sistemden çıkışa erteliyoruz. Ayrıca beş yıl sistemde kalan katılımcılar için giriş aidatını hiç almıyoruz. Bunlara ilave olarak katkı payını düzenli yatıran katılımcılara da yönetim gider kesintisi yapılmıyor. Ayrıca yüzde 30 devlet katkısı Erken BES planımızda da bulunuyor. Ayrıca erken BES’te yaş gruplarına göre değişen pek çok ek hizmet sunuyoruz. Erken BES’e giren çocukların yaşlarına uygun olarak sunduğumuz paketlerle çocuklarımızın diş ve göz sağlığına yönelik check up’lar, oyun terapisi, psikolojik ve eğitim danışmanlığı gibi büyüme döneminde ihtiyaç duydukları pek çok hizmete erişimlerini kolaylaştırıyoruz. 18 yaş altı BES’te de Katılım Emeklilik’in farkını net olarak gösteriyoruz.

 

Gençlere yönelik tematik fon

Tüm bu avantajlı paketlere ilave olarak da gençler arasında finansal okur yazarlığın artırılmasına katkı sağlayacak bir fon da hazırladık. Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş. Gençlere Yönelik Atak Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu katılımcılara sunulmasının ardından geçen kısa sürede başarılı sonuçlar elde etti. Gençlere yönelik tematik sektördeki tek fon olan fonumuz, dinamik fon yönetimiyle hız seven gençlerin tüm ihtiyaçlarına yönelik özellikler taşıyor. Performans değerlendirme kriterine göre geçen seneyi başarılı geçiren fon büyüme odaklı bir yaklaşımla yönetiliyor ve uzun vadede yüksek getiri elde etmeyi hedefliyor. Faiz içermeyen hisse senedi, kira sertifikası, altın ve döviz bazlı menkul kıymetler gibi yatırım araçlarının tamamına ya da bir kısmına yatırım yaparak istikrarlı getiri sağlamayı amaçlıyor.”