Anadolu Hayat Emeklilik’in 18 yıldır aralıksız düzenlediği ve büyük bir beğeniyle takip edilen Türkiye’nin kadınlara özel tek fotoğraf yarışması “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”de bu senenin kazanan fotoğrafları Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Bin 470 kadın fotoğrafçının, 4 bin 988 fotoğrafının değerlendirildiği yarışmanın sergisi 12 Temmuz’a kadar Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde ziyaret edilebilecek. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’de dereceye giren yarışmacılara ödülleri ise 28 Haziran’da sergi alanında düzenlenen bir törenle verildi. 

“Sarıkamış Anısına” isimli eseriyle Gülseren Boz birincilik ödülüne sahip olurken “Dokumacı” eseriyle Nilgün Hocaoğlu ikinci, “Labirent” adlı eseriyle Zeliha Begöz üçüncülük ödülünü kazandı. Mansiyon ödüllerinin kazananları ise “Kaos” fotoğrafıyla Elif Canarslan, “Beş Can” fotoğrafıyla Gülçimen Okumuş, “Odundan Kömüre” fotoğrafıyla Saadet Banu Nazikcan oldu. Kazananlara ödülleri serginin açılış töreninde Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay tarafından verildi.

Murat Atalay serginin açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Anadolu Hayat Emeklilik olarak, projelerimizi kurgularken toplumda farkındalık yaratan, mevcut farkındalığı artıran ve sürdürülebilir yapıda çalışmalar olmasına büyük önem veriyoruz. ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ de bu nitelikleri karşılayan ve rüştünü ispatlamış bir proje olarak fark yaratıyor. Ülkemizde kadınlara özel düzenlenen ilk ve tek fotoğraf yarışması olan ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ ile kadınlara kendilerini ifade edebilecekleri bir pencere açmaktan ve bu pencereyi 18 yıldır açık tutmaktan dolayı gurur duyuyor, yarışmaya katılımın her yıl katlanarak artmasını büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz.”

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında 18 yıldır kesintisiz olarak düzenlenen “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” yarışmasına 2007’den bugüne kadar 28 bini aşkın kadın fotoğrafçı 107 bini aşkın fotoğrafıyla katıldı. 

Türkiye’nin kadınlara özel tek fotoğraf yarışması olarak her geçen yıl daha fazla ilgi gören “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” kadınların sosyo-kültürel ve toplumsal gelişimine katkı sunması bakımından örnek bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak öne çıkıyor. Kadınlar, yarışma aracılığıyla hayata dair bakış açılarını özgürce fotoğraflara yansıtıp kendilerini en iyi şekilde ifade etme imkânı buluyor.

BNP Paribas Cardif Emeklilik’in BES fonları yatırımcısına son 5 yılda yüzde 2022 değer kazandırdı! BNP Paribas Cardif Emeklilik’in BES fonları yatırımcısına son 5 yılda yüzde 2022 değer kazandırdı!

Yarışmanın bu yılki seçici kurulunda; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güler Ertan, fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Ali Rıza Akalın ve Anadolu Hayat Emeklilik Kurumsal İletişim Müdürü Tuğba Öcal yer aldı.  

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Sanatseverlerle Buluşuyor 02

1. “Sarıkamış Anısına” Gülseren Boz

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Sanatseverlerle Buluşuyor 03

2. “Dokumacı” Nilgün Hocaoğlu

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Sanatseverlerle Buluşuyor 04

3. “Labirent” Zeliha Begöz

Editör: Üveys Altun