Ceyhan Hancıoğlu’ndan görevi devralacak olan Firuzan İşcan’ın, yasal sürecin tamamlanmasının ardından 16 Ağustos 2023 tarihinde resmi görevine başlaması bekleniyor. HDI Sigorta Genel Müdür olarak geçirdiği on yılın sonunda dostane koşullarda şirketten ayrılan Ceyhan Hancıoğlu’nun ise kariyerine farklı fırsatlarla devam edeceğini bildirdi.

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde üst düzey pozisyonlarında görev alan Firuzan İşcan, son olarak AXA Sigorta’da Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. HDI Sigorta’nın yaptığı açıklama şu şekilde devam etti: “Yirmi yılı aşkın kariyeri boyunca, sürdürülebilir kârlı büyümeye yönelik öncü adımları hayata geçirirken, satış organizasyonları ve yeni ürün geliştirmede oldukça başarılı sonuçlar elde etmiş ve beraberinde çalışanların kurum kültürü ve aidiyet bilincini sürekli olarak arttırmayı başardı.

14 yıl Yönetim Kurulu Üyeliği ve 10 yıllık Genel Müdürlük görevi ile şirketin dönüşümünde ve başarılı büyümesinde ana pay sahiplerinden olan Ceyhan Hancıoğlu döneminde, HDI Sigorta 2013 yılından bu yana 187 milyon Avro primden 867 milyon Avro prim hacmine ulaştı. Ayrıca 2018 yılında tamamlanan Liberty Sigorta, 2019 yılında tamamlanan Ergo Sigorta ve 2022 yılında tamamlanan Fiba Emeklilik ve Hayat satın alımlarında ve 2023 yılı başında HDI Katılım Sigorta’nın kuruluşunda önemli bir rol oynadı.”

HDI Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı, HDI International AG CEO’su ve Talanx AG Yönetim Kurulu Üyesi Wilm Langenbach, “Firuzan İşcan gibi Türk sigorta sektörünü yakından tanıyan, üst düzey stratejik, teknik ve liderlik becerilerine sahip bir ismin aramıza katılmasından çok mutluyuz. Dağıtım kanallarımız, acentelerimiz, brokerlerimiz ve ortak girişim partnerimiz Fibabanka ile birlikte HDI Sigorta’nın gelişimini başarıyla sürdüreceğinden eminim. Ayrıca Ceyhan Hancıoğlu’na HDI Sigorta’nın gelişimine yönelik çalışmaları ve yıllarca süren bağlılığı için teşekkür ediyor, gelecek için en iyi dileklerimi sunuyorum” açıklamalarında bulundu.

Yeni Genel Müdür Firuzan İşçan ise “HDI Sigorta’ya liderlik etme sorumluluğu verildiği için müteşekkirim. Tüm HDI Sigorta ekibini tanımak ve şirketin sürdürülebilir karlı büyümesine katkıda bulunmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Aksigortalılara Open English’te yüzde 65 indirim fırsatı Aksigortalılara Open English’te yüzde 65 indirim fırsatı

Ceyhan Hancıoğlu, “HDI Sigorta’da geçirdiğim uzun yıllar ve böylesine güçlü bir grubun parçası olarak bu şirkete liderlik etme fırsatı verdikleri için HDI International ve Talanx Ailesine teşekkür etmek istiyorum” dedi.

HDI International AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Avrupa Başkanı Christian Müller, “Talanx Grup bünyesinde geçirdiği zaman boyunca gösterdiği gayret için Ceyhan Hancıoğlu’na teşekkür ediyor, Firuzan İşcan ile gelecekteki projelerde birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum” ifadelerinde bulundu.

Editör: Üveys Altun