Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, BES’te 18 yaş düzenlemesiyle birlikte aileler için çocukların geleceğini planlamanın daha kolaylaştığını belirtti. Ayhan Sincek, “Hepimiz çocukluğumuzda, gençliğimizde biraz para biriktirip bir şeyler alabilmeyi hayal etmişizdir ya da ailemiz bizim için iyi bir yurt dışı eğitimi, evlenirken ilk evimizi almayı düşünmüştür. İşte geçmişte genelde çok azı başarıya ulaşan bu girişimler için şimdi arkasında devlet desteğinin de olduğu kurumsal bir birikim fırsatı var; 18 yaş altına sunulan BES” şeklinde konuştu.

Bebeğin ilk adımını beklemeye gerek yok

18 yaş altına özel olarak hazırlanan Katılım Emeklilik’in Erken BES planı ve avantajlarıyla ilgili bilgi veren Sincek, şöyle devam etti; “Doğumdan sonra ya da henüz 1 yaşını doldurmadan Erken BES ile tasarrufa başlayan bir çocuk 20 yaşına geldiğinde hayallerini gerçekleştirmek için ciddi bir miktar birikim elde etmiş olur. Faizsiz fonlarımızda bulunan altın ve gümüş gibi değerli madenler, döviz içeren kira sertifikaları, hisse senetleri gibi araçlar sayesine katılımcı reel yüksek getiri elde etme imkanı bulur. Özetle yeni doğan bebekler dahil tüm çocuklarımız, tasarruf yapmaya ne kadar erken başlarlarsa hayatta o kadar iyi bir avantajı erkenden hak ederler.

İlave avantajları da var

Yüzde 30 devlet katkısı 18 yaş altı BES planlarında da alınabiliyor. Erken BES planımızda çocukların yaşına özel olarak hazırlanmış ücretsiz göz ve diş check up, online rehberlik, danışma hizmeti gibi asistans hizmetlerinden de faydalanılıyor. Katkı payı ödemeleri aylık, 3 aylık ya da yıllık periyodlarla yapılabiliyor. Bu planda düzenli birikim yapan katılımcılardan giriş aidatı ve yönetim gider kesintisi alınmıyor.

Katılım Emeklilik olarak 920 bin BES sözleşmesi, 250 bin sigorta poliçesi, BES’te 8 milyar TL’yi aşan fon büyüklüğü, 14 faizsiz fon alternatifi ve hayatın her alanına dokunan hayat ve sağlık sigorta ürünlerimizle halkımızın güvencesi olmayı sürdürüyoruz diyen Sincek, Erken BES’in avantaj paketleriyle ilgili şu bilgileri verdi;

Yeni doğanlara özel avantaj paketinde sunulan hizmetlerden 0-2 yaş arası katılımcılar yararlanabiliyor. Annelere özel ücretsiz psikolojik danışmanlık; oyuncak, mobilya, kıyafet, bebek koltuğu alışverişleri ile doğum fotoğrafçısı ve kreş hizmetlerinde anlaşmalı firmalardan indirim gibi pek çok avantajı sayabiliriz.

Okul Öncesi özel avantaj paketinde sunulan hizmetlerden 2-5 yaş arası katılımcılar faydalanabiliyor. Bu avantajlar şöyle; diş hekimlerinde bir kez ücretsiz diş check-up; göz doktorlarında bir kez ücretsiz göz check-up; çocuklar için oyun terapisi, anlaşmalı klinik ve hastanelerde tanışma seansı ücretsiz, sonraki seanslar için %30’a varan indirimli ya da tüm seanslar için indirimli erken ergenlik danışma hizmeti; anlaşmalı firmalardan mobilya ve kıyafet alışverişlerinde indirim gibi pek çok avantajı sayabiliriz.

TSS’nin en büyük katkısı, Devletin Sosyal Güvenlik Sistemi üzerindeki sağlık yükünü hafifletmek olmalıdır. TSS’nin en büyük katkısı, Devletin Sosyal Güvenlik Sistemi üzerindeki sağlık yükünü hafifletmek olmalıdır.

Okul Çağı özel avantaj paketinde ise 5-18 yaş arası katılımcılar için şu avantajlar yer alıyor; diş hekimlerinde bir kez ücretsiz diş check-up; göz doktorlarında bir kez ücretsiz göz check-up; lise ve üniversitelere giriş tercihlerinde online rehberlik hizmeti; anlaşmalı klinik ve hastanelerde tanışma seansı ücretsiz, sonraki seanslar için yüzde 30’a varan indirimli ya da tüm seanslar için indirimli ergenlik danışma hizmeti; anlaşmalı spor salonlarında indirimli spor kursları gibi pek çok avantajı sayabiliriz.

Editör: Sigorta Life