Kahramanmaraş'ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana gelen ve Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açan depremin ardından şirketler kampanyalar başlatırken, Sivil Toplum Örgütleri kapsamlı bir yardım seferberliği başlattı. Birçok sigorta şirketi de afet bölgelerine yardım ulaştırabilmek için kolları sıvadı. 

Yardım için kolları sıvayan sigorta şirketlerinin bazıları şu şekilde;

Maher Holding Sigorta Grubu // Quick Sigorta ve Corpus Sigorta

30 Milyon TL Değerinde Destek

Maher Holding Sigorta Grubu nakdi, ayni ve insani yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere kapsamlı çalışmalarını sürdürüyor.

İlk hafta deprem bölgesine yapılan yardım çalışmalarında 14 Milyon TL değerinde destek sağladı.
Yapılan yardım çalışmalarının dışında şirket yöneticileri ve gönüllü çalışanları, çadır ve muhtelif malzemeleri acenteler ile birlikte sahada ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

İlk günden itibaren bölgedeki acentelerini ve çalışanlarını özel transferler ile bölge dışına alıp, anlaşmalı otellerine yerleşimlerini sağladı.

İkinci haftada gerçekleştirilen yardım çalışmalarının sonunda toplamda 30 Milyon TL değerinde nakdi yardım ve destek sağlandı.

“Türkiye Tek Yürek” yardım gecesinde yayına telefonla bağlanan Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar; ülkemize başsağlığı dilerken, sigortacıların kara gün dostu olduğunu ve bu zor günleri birlikte aşacağımızın mesajını verdi. Konuşmasına ilk günden beri sahada olduklarını ve Türk sigorta sektörünün depremzedeler, sigortalılar ile acentelerin yaralarını sarmak için çaba sarfetmeye devam edeceklerini belirterek devam eden Yaşar, aynı zamanda Maher Holding Sigorta Grubu şirketlerinden Quick Sigorta için 2 milyon TL, Corpus Sigorta için ise 1 milyon TL değerinde yeni bir nakdi bağış miktarı açıkladı.

AFAD başta olmak üzere birçok yardım kuruluşlarına sağladıkları desteklerin haftalık olarak devam edeceği belirtildi.

Agesa Hayat ve Emeklilik ve Aksigorta

2 Milyar TL Kaynak

Aksigorta ve  Agesa Hayat ve Emeklilik'in de aralarında bulunduğun Sabancı Topluluğu; şirket ve Sabancı Gönüllüleri ile ilk günden itibaren sahada yaraların sarılması için var gücüyle çalıştıklarını duyurdu.

Bu kapsamda; 200 kişilik Sabancı arama kurtarma ekibi ve iş makineleri, kurtarma çalışmaları ve iletişimin devamlılığı için farklı güçlerde 600’den fazla jeneratör ve elektrik altyapısı, bölgeye ulaştırdığı acil ihtiyaç malzemesi TIR’ları, barınma ve güvenlik için 44 konaklama alanı, 10.000 kişiye gıda sağlayan seyyar mutfak gibi desteklerde bulundu. 

Bugüne dek enerji, arama kurtarma, barınma, gıda ve temel ihtiyaç dağıtımı alanlarında depremden etkilenenlere tahsis edilen kaynak 2 milyar TL’ye ulaştı.

Aynı zamanda seferberliklerinin devam da edeceği bildirildi.

BNP Paribas Cardif

1 Milyon Saat Gönüllülük

Bölgedeki acil elektrik ihtiyacının karşılanabilmesi için ilgili STK’larla işbirliği gerçekleştirildi ve jeneratör alımları için bağış yapıldı.

Cardif Türkiye çalışanlarının desteğiyle toplanan ihtiyaç malzemeleri, yine gönüllü çalışanların katılımıyla kolilendi ve İBB Yenikapı Afet Koordinasyonu merkezine teslim edildi. Önümüzdeki günlerde de oluşabilecek ihtiyaçların tespiti ve temini için ilgili STK’larla iletişime geçen Cardif Türkiye ihtiyaç oluştukça afetzedelere destek olmak üzere Cardif Gönülleri Platformu’nu harekete geçirdi. BNP Paribas Grubu’nun global olarak yürüttüğü 1 Milyon Saat Gönüllülük programı çerçevesinde hareket eden Cardif Gönüllüleri Platformu bölgenin gelecek dönemki ihtiyaçları için de çalışmalarını sürdürüyor.

Deprem felaketinin yaralarının sarılması amacıyla BNP Paribas Vakfı tarafından büyük bir kampanyaya imza atılarak, uluslararası düzeydeki Rescue & Recover Fonu harekete geçirildi. 2 Mart Cuma gününe kadar bağışların devam edeceği bu fon kapsamında, dünya çapındaki BNP Paribas çalışanlarından toplanan bağış tutarı kadar da BNP Paribas bağışta bulunacak. Vakıf tarafından yapılan açıklamaya göre, 3 haftada gönüllülerin ve BNP Paribas Grubu’nun yapmış olduğu bağışlarla bu fon 1 milyon avroya ulaştı. Bu bağış tutarı ile kampanya, bugüne kadar Vakıf tarafından yürütülen en büyük ikinci bağış kampanyası oldu.

Doğa Sigorta

Grup Şirketleri ile Seferber Oldu

Depremzedelerin yaralarını sarmak için battaniye, kıyafet, ısıtıcı, hijyenik malzeme, bebek bezi, bebek maması ve dayanıklı gıda ürünleri yüklü yardım tırlarını, depremden etkilenen bölgelerdeki AFAD merkezlerine ulaştırdı ve malzemelerin dağıtımını organize bir şekilde gerçekleştirdi.

Depremzedelerin yaralarını sarmak, ülkemizin bu zor süreci atlatmasına destek olmak için grup iştiraklerinden İstanbul Topkapı Üniversitesi ve Doğa Hospital ile birlikte yardımlarını ulaştırdı. 

Sompo Sigorta

Desteğe Devam

Sompo Sigorta ilk etapta enkaz altında kalan vatandaşların kurtarılması adına Japonya’dan gelen arama kurtarma ekiplerinin ihtiyaç duyulan bölgelere yönlendirilmesi adına çalışmalar yürüttü.

Aynı zamanda AFAD ile koordineli bir şekilde ihtiyaç duyulan malzemelerin deprem bölgesine ulaşmasını sağladı.

Bölgede oluşan ihtiyaçları yakından takip edeceklerini ve desteklerinin süreceğini açıkladı.

Türkiye Sigorta – Türkiye Hayat Emeklilik

“Türkiye Tek Yürek” Yardım Gecesinde Bağış

“Türkiye Tek Yürek” yardım gecesinde yayına telefonla bağlanan Türkiye Sigorta Genel Müdür Atilla Benli, Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik olarak depremzedelerin ihtiyaçlarına ve bölgenin yeniden ihyasına destek olmak için 2 milyar TL'lik bağışta bulunduklarını açıkladı.

Türkiye Sigorta da sosyal medya üzerinden daha önce yaptığı bir açıklama ile AFAD ve Kızılay ile koordineli olarak tüm gayretlerini sürdürdüklerini belirtti.

Kurum ve tüm çalışanların desteği ile Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlüklerinin tedarik edilen beslenme, hijyen malzemesi, ısıtıcı, giysi gibi desteklerini bölgeye iletti.

AFAD'a yapılan nakdi yardımlarla bölgedeki ekiplere ve ihtiyaç sahiplerine desteklerinin süreceği açıklandı.  Acente ve çalışma arkadaşları ile ilk andan itibaren irtibatta olup talepleri doğrultusunda güvenli alanlara yerleşmelerini ve ihtiyaçlarının karşılanması sağlandı.

Garanti BBVA Emeklilik

Küresel Ölçekte Bağış Kampanyası

Deprem felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren desteklerinin devam ettiğini açıklayan Garanti BBVA Emeklilik, resmi kurum ve kuruluşlarla koordinasyon halinde çadır ve konteyner gibi ayni ve maddi yardımlarını sürdürüyor.

Garanti BBVA Ailesi; deprem bölgesine verdiği tüm desteklerin yanı sıra Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) 650 milyon TL'lik bir bağışta bulundu.

BBVA İspanya ve BBVA Meksika küresel ölçekte bağış kampanyalarıyla da desteklerini sürdürdü. 

Bölgenin finansal sıkıntılarını karşılamak üzere ilk etapta 10 milyar TL'lik bir finansman desteği sağladı. 

Türk Nippon Sigorta

Harel Grup ile Seferber Oldu

Türk Nippon Sigorta ana sermayedarı Harel Grup ile çalışmalar yürüttüklerini açıkladı.

Depremden etkilenen illerimizden gelecek taleplerin önceliklendirilmesinin yanı sıra acil ihtiyaçların karşılanabilmesi için AFAD'a nakdi yardımda bulunan şirket süreçteki en büyük destekçisi olduğunu açıkladığı Harel Grup bünyesinde yer alan arama kurtarma ekibinin de ilk günden itibaren bölgede çalışmalarını yürüttü.

Ayrıca Türkiye Sigorta Birliği öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına bölgede gerekli olan temel gıda ve ihtiyaç malzemeleri ile destek oldu ve çalışmalarının devam edeceğini duyurdu.

Türk  P&I

“Dayanışmanın Bir Parçası Olmaya Devam Edeceğiz”

Türk P&I Sigorta deprem bölgesinde bulunan vatandaşlara ve yardım kuruluşlarına ilk günden itibaren desteklerini sürdürdü. 

Sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada “Türk P&I Sigorta olarak afet bölgesindeki vatandaşlarımıza ve yardım kuruluşlarına ilk günlerden itibaren destek oluyoruz ve dayanışmanın bir parçası olmaya devam edeceğiz.” İfadeleri kullanıldı

Türkiye Sigorta Birliği (TSB)

Deprem felaketinin yaralarını sarmak için var gücüyle çalıştıklarını belirten Türkiye Sigorta Birliği, üye şirketlerin destekleri ve KIZILAY koordinasyonuyla, depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik ayni yardım tırlarını deprem bölgelerine ulaştırdı.

Şirketin hasar ihbar hatları ve sahadaki destek noktaları ile depremzedeleri yalnız bırakmadıklarını açıkladı. Aynı zamanda AFAD'a nakdi destekte bulundu.

RS Otomotiv Grubu

RS Servis

Kahramanmaraş RS Servis Dağıtım Deposuna Dönüştü

Kahramanmaraş RS Servis gelen yardımların depremzedelere ulaşımını sağlaman için dağıtım deposu olarak kullanıma açıldı. Ayni ve nakdi yardımlarda da bulunan RS Otomotiv Grubu aynı zamanda stoklarında bulunan polarlarını da depremzedelere dağıttı.

Tur Assist

Karavan Seferbeliği

RS Otomotiv Grubu bünyesinde bulunan Tur Assist, Karavan Forum dayanışması ile karavanları çekiciler yardımıyla afet bölgesine ulaştırdı. Ayni ve maddi yardımlarda da bulunan Tur Assist, vatandaşların bakanlık izni ve yönlendirmeleri ile karavanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilmek için Karavan Forum ile iletişime geçebileceklerini duyurdu.

HDI

HDI Mobil Hizmet Merkezleri Devrede

Deprem bölgesine destek olmak adına ayni ve nakdi yardımlara ek olarak, oluşabilecek her türlü ihtiyaç için Türkiye Sigorta Birliği, Kızılay ve AFAD gibi yetkili kurumlarla etkin bir iş birliği içerisinde çalıştıklarını duyurdu. Aynı zamanda mevcutta bulunan tüm powerbank stoklarını da deprem bölgesine gönderdi.


Depremden etkilenen sigortalılar için en hızlı şekilde ve yerinden hizmet verebilmek için 5 adet yeni araçla HDI Mobil Hizmet Merkezlerini devreye aldı.

Neova Sigorta

Mobil Hizmet Merkezleri Deprem Bölgesinde

AFAD ve Türk Kızılayı ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını duyuran Neova Sigorta, afetten etkilenen tüm bölgelere ayni ve nakdi yardımlar ulaştırdı.

Ayrıca, sigortalıları bilgilendirmek ve yönlendirmek üzere mobil hizmet merkezlerini depremden etkilenen illere gönderdi.

Unico Sigorta

Yardımlar Devam Edecek

Türkiye Sigorta Birliği ile koordineli olarak AFAD’a nakdi yardımda bulunan Unico Sigorta, Kızılay’a da ayni yardımlarda bulundu.

Acenteleri için iş yeri ve barında ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yürüttü.

Yapılan yardımların düzenli olarak devamlılık göstereceği bildirildi.

Mert Grup Sigorta

Çocuklar İçin Seferberlik

Deprem bölgesine ulaşan ilk sigorta şirketi olan Mert Grup Sigorta, Sigortashop takım otobüslerinin afet bölgesindeki sivil toplum örgütlerinin kullanımına hizmet vermek için yola çıktığı duyuruldu. Özellikle takım otobüslerini afetin yaşandığı ilk günden bu yana düzenli olarak Ankara ve Kırşehir başta olmak üzere diğer civar illerden de yardımları toplayarak, bazı sağlık ve kurtarma personelleri ile birlikte enkaz bölgesine ulaştırdı. Ayrıcı sosyal medyadan yapılan paylaşım ile Afet Bölgesine ulaşmak isteyenlerin ve lojistik desteğe ihtiyacı olanların kendilerine ulaşabileceklerini duyurdu.

Ayni ve maddi yardımların dışında, deprem bölgesinde bulunan, anne babasını kaybeden çocukların Kırşehir Çocuk Esirgeme Kurumuna ulaşımları sağlandı.

NN Hayat ve Emeklilik

Bağış Toplama Platformu Kuruldu

NN olarak hem yerel hem de Grup düzeyinde, sivil toplum kuruluşları aracılığıyla depremzedelerin temel ihtiyaçlarını desteklemek ve karşılamak için harekete geçti. Ayrıca tüm NN Grup çalışanlarının katkıda bulunabileceği bir bağış toplama platformu oluşturdu ve destek olmaya devam edeceklerini duyurdu.

Sigortam.net

iLab Grup Şirketleri Deprem Bölgesi İçin Seferber Oldu

Deprem felaketinin yaralarını sarmak için hem yerel yönetim hem de yardım kuruluşlarıyla irtibat halinde olduklarını açıklayan sigortam.net, deprem bölgesindeki ihtiyaçları karşılamak için iLab Grup şirketleri olarak AFAD’a bağışta bulunduklarını açıkladı.

OYAK GRUP SİGORTA ve Reasürans Brokerliği

OYAK Kriz Koordinasyon Merkezi Görev Başında

OYAK GRUP SİGORTA, OYAK Kriz Koordinasyon Merkezi üzerinden, başta AFAD olmak üzere resmi kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde oluklarını duyurdu.

OYAK Grubu Şirketine ait vinç, kamyon, iş makinesi, ambulans, itfaiye gibi bölgede ihtiyaç duyulan araçları, şoför, yükleyici ve operatörleri ile birlikte resmi kurum ve kuruluşların kullanımına sundu. Bugüne kadar 350 kişilik arama kurtarma ekibi, 70’e yakın iş makinesi ile sahada aktif görev aldı.

22 Şubat 2023 itibarıyla, Grup şirketince hazırlanan yaklaşık 1.7 milyon tıbbi malzemeyi, gıda ve hijyen malzemesi ile kıyafetten oluşan 60 bin koliyi, ayrıca kişisel koruyucu donanım, çadır, soba, battaniye, uyku tulumu gibi barınma ve ısınma ekipmanlarını, konteyner ve jeneratörleri kendi lojistik ağımız ile afet bölgesine gönderdi ve sevkiyata devam edileceği belirtildi.

Hem kurtarma çalışmaları hem de depremzedeler için hayati önem taşıyan enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla afetin ilk gününden bugüne kadar bölgeye yaklaşık 8.5 milyon litre akaryakıt ve motorin sevkiyatı gerçekleştirdi.

Afet bölgesini yeniden ayağa kaldırmak için her desteği sağlamaya devam edecekleri belirtildi.


GRI Sigorta

Ferdi Kaza Poliçelerine Online Psikolojik Destek Hizmet

Deprem felaketinin yaşandığı ilk günden bu yana kendi üstümüze düşeni yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz diyen GRI Sigorta, Asistans firması olan Alpha Assistance ile birlikte, depremden hasar gören 10 ilimize ayni yardımlarını iletti. Aynı zamanda depremzede illerdeki hasarlı araçların güvenli bir ortama alınması amacıyla toplama merkezleri oluşturdu.

Yine deprem bölgesinde yer alan mağdur acentelere maddi ve manevi destekte bulunduklarını açıkladı.

Vefat eden acentelerinin partajlarını kapatmamak suretiyle, diğer acentelerinin bu partajla üretim vererek acentelerin hayatta kalan birinci dereceden akrabalarına maddi destek sağlanması konusunda çalışmalara başladı.

İlgili kurumlar aracılığıyla ayni ve maddi yardımlarına kurumsal ve bireysel olarak devam ettiklerini belirten GRI Sigorta deprem bölgesi içinde oluşturulan ferdi kaza poliçelerine online psikolojik destek hizmeti eklenmesi konusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Magdeburger Sigorta

Bor Holding Grup şirketi ile Borlease, SIXT rent a car, Magdeburger Sigorta, Otosfer, Tardigrad ve Estasyon ile deprem bölgesindeki ihtiyaçlara destek oldu. AFAD vasıtasıyla bölgeye yönlendirilen yardım tırlarına ihtiyaç malzemesi desteği sağladı.

Bununla birlikte, SIXT rent a car araçlarını afet bölgesindeki ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sundu. Ayrıca SIXT Almanya ile ihtiyaçlar ve kendilerinden yönlendirilen yardımların bölgeye aktarılması konusunda iletişim halinde oldukları belirtildi.

Yılın ilk çeyreğinde kredi borçlanmaları geçen yıla göre yüzde 51,21 arttı Yılın ilk çeyreğinde kredi borçlanmaları geçen yıla göre yüzde 51,21 arttı

Gulf Sigorta

Destekler Devam Edecek

AFAD'a 1 milyon TL nakdi yardımda bulunan Gulf Sigorta, AHBAP derneğine de çalışanları tarafından yapılan nakdi yardım ile aynı oranda şirket katkısı sundu.

Kızılay'a da 60 kolilik ayni yardım yapan Gulf Sigorta, bağlı bulundukları grubun (GIG, Gulf Insurance Group) büyük hissedarı olan KIPCO da, Kuveyt Kızılay'ı üzerinden, bölgedeki depremzedeler için 1 milyon USD tutarında bağışta bulundu ve desteklerini sürdüreceklerini açıkladı.

Groupama

Lokman Hekim Sağlık Vakfı’na Destek

Groupama Sigorta, GEA Arama Kurtarma ve Lokman Hekim Sağlık Vakfı’nın deprem bölgesindeki çalışmalarını destekledi.

Katılım Emeklilik

Kızılay ve LÖSEV’e Destek

Katılım Emeklilik, Kızılay ve LÖSEV’e yaptığı yardımlarla destek sağladı.

Anadolu Hayat Emeklilik ve Anadolu Sigorta

AFAD’a 1 Milyar TL Bağış

Anadolu Sigorta ve Anadolu Hayat ve Emeklilik’in de bünyesinde bulunduğu İş Bankası Grubundan deprem bölgesine 10 milyar TL’lik destek sağlandı.

İş Bankası Grubu olarak, afetzedelere verilecek desteğe katkı sunmak için bölgedeki yardımları organize eden Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) toplam 1 Milyar TL bağış yaptı.

Bölgeye barınma, ısınma, lojistik ve gıda yardımı da ulaştıran İş Bankası Grubu ihtiyaç duyulan malzemeleri depremzedelere ulaştırdı. Deprem bölgesindeki çalışanları ve yakınları için, yaşama hazır şekilde 300 konteyner temin edildi.

İştiraklerinden biri olan Şişecam, depremzedeler için geniş kapasiteli konteyner yaşam alanı kurdu.

AXA Sigorta

60 Milyon TL Nakdi Yardım

AXA Sigorta Depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik ayni ve nakdi destekleri, AFAD ve Kızılay koordinasyonunda GEA – Arama Kurtarma ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile deprem bölgelerine ulaştırdı.

Aynı zamanda AXA Tüm Kalplerde gönüllüleri tarafından yapılan 60 milyon TL nakdi yardıma ek olarak tüm AXA Grubu ülkelerinde yaklaşık 110 bin AXA çalışanını kapsayan global bir yardım kampanyası başlatıldı.

Ayrıca yıl içinde yapılması planlanan acente pazarlama faaliyetlerini iptal eden AXA Sigorta, bu faaliyetlere ayırdığı 17,5 milyon TL’lik bütçeyi de deprem bölgelerinde oluşan ihtiyaçlara yönelik kalıcı destek olarak bağışlamaya karar verdi.

Aveon Global Sigorta

500 Depremzedeye Nakdi Yardım

Aveon Global Sigorta deprem sebebiyle son bir hafta içerisinde AFAD'a yaptığı bağış haricinde; 500 depremzedeye nakdi yardım ve 20 öğrenciye burs yardımı sağladı. Ayrıca 15 sigorta acentesine bilgisayar ve donanım tahsis eden şirket, 55 acentesine nakdi destek de verdi. Gelen taleplere göre de çalışmalarının devam edeceğini duyurdu.

AREX Sigorta 

10 ile 10 TIR

AREX Sigorta, depremin yaşandığı ilk günden itibaren Ankara Büyük Şehir Belediyesi koordinasyonunda depremzedelere desteğini sürdürdü.

Deprem bölgelerine her ile bir tane olmak üzere toplamda 10 TIR ile yardımda bulundu.

Bölgede oluşan ihtiyaçlara göre yardımların süreklilik gösterdiğini belirten AREX Sigorta, her il için ayrı olarak tahsis edilen TIR’lar ile desteklere devam edeceklerini belitti.

Milli Reasürans

İş Bankası Grubundan 10 Milyar TL’lik Destek

Milli Reasürans’ın da bünyesinde bulunduğu İş Bankası Grubundan deprem bölgesine 10 milyar TL’lik destek sağlandı.

İş Bankası Grubu deprem bölgesi için AFAD'a 1 milyar TL bağış yaparken, inşa edilecek deprem konutları için de 1 milyar 750 milyon TL tutarında destek sağladı.

Bölgeye barınma, ısınma, lojistik ve gıda yardımı da ulaştıran İş Bankası Grubu ihtiyaç duyulan malzemeleri depremzedelere ulaştırdı. Deprem bölgesindeki çalışanları ve yakınları için, yaşama hazır şekilde 300 konteyner temin edildi.

İştiraklerinden biri olan Şişecam, depremzedeler için geniş kapasiteli konteyner yaşam alanı kurdu.

Generali Sigorta

Global Bağış Kampanyası

Depremden etkilenen tüm bölgelere destek sağlayan Generali Sigorta, Generali Grubu ile bölgelerde bulunan çocukların temel ve acil ihtiyaçlarının giderilmesi amacı ile UNICEF’e €500,000 tutarında bağışta bulundu.

Aynı zamanda tüm dünyadaki Generali çalışanlarının desteği ile oluşturulacak global bir bağış kampanyası başlatıldı. Kampanya sonunda toplanan tutar kadar Generali Grubu da üzerine ekleyecek ve ulaşılan bağış miktarının yerel yardım kuruluşlarına aktarılacağı açıklandı.

Ek olarak Generali Sigorta Türkiye çalışanları olarak başlatılan kampanya ile oluşturulan yardım fonunu AFAD’a ve AHBAP’a göndererek destek sağladı.

Bereket Sigorta 

Ayni ve maddi yardımların dışında Kızılay'a bağışta bulunan Bereket Sigorta, Genel Müdürlük binasında personel katılımı ile Kızılay'a bağışta bulundu. 

Tarım Kredi ailesi olarak 10 ili etkileyen deprem afetinden zarar gören vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla öncelikli olarak; depremin yaşandığı ilk andan itibaren, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yaklaşık 50 tır ürün yardımı gerçekleştirdi.

Yaklaşık 200 konteyner, jeneratör, elektrik ve su tesisatı için gerekli malzeme ve ekipmanlar, yaklaşık 750 adet yatak, yorgan, yastık, battaniye ve çarşaf seti, 50 adet çadır, 2 sahra mutfak, prefabrik banyo ve tuvaletler, yaklaşık 600 adet ısıtıcı, 12 tır gıda, çok sayıda su, giyim ve birçok çeşitli ihtiyaç yardım paketi Malatya, Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay, Gaziantep, Osmaniye ve Şanlıurfa illerindeki depremzede vatandaşların kullanımı için bölgeye sevk etti.

Ayrıca arama kurtarma konusunda eğitimli personelimiz, AFAD ile koordineli bir şekilde afet bölgesinde görevli kurtarma ekiplerine destek ve lojistik yardım sağlamak amacıyla bölgeye gönderdi.

Alpha Asistance

Afetin ilk gününden beri deprem bölgesinde olan Alpha Asistan depremzedelere desteğini sürdürüyor.

Allianz

Allianz, depremden etkilenen bölgelere yapılan yardım çalışmalarını desteklemek amacıyla 6 milyon avro (120 milyon lira) kaynak sağlayacağını açıkladı.

Cigna Türkiye

Hem şirket adına hem de çalışanlarının çabalarıyla hazırladıkları ihtiyaç listesindeki ürünleri afet bölgesine ulaştırdı.

Cigna Türkiye, QNB Finansbank ve iştirakleri olarak tüm imkanlarımızla bölgenin ihtiyaçlarına yönelik başlattıkları çalışmaların sürdürdüğünü açıkladı.

Afet bölgesinin kısa vadede olabildiğince hızlı toparlanması, uzun vadede hayatın zor da olsa normal seyrine dönmesi için ilk günden itibaren yaptıkları yardımlara ve müşterilerine sundukları kolaylıklara ek QNB Finansbank ve iştirakleri olarak 350 Milyon TL de destek sağlandığı açıklandı.

Bu desteğin 300 Milyon TL'si Afet Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) bağışlanıp, 50 Milyon TL'si ise afet bölgesindeki çocuklara yönelik projelerde kullanılacağı belirtildi.

Fiba Grubu

Fiba Grubu bünyesinde bulunan profesyonel arama-kurtarma ekibi, konaklama ve gıda ihtiyacını karşılamak üzere destek TIR’ları ve Afet Platformu’nun üyesi olan AÇEV ile afet bölgesine gönderdi.

Şeker Sigorta

Hasar ödeme süreçlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmek ve sigortalılarına kesintisiz hizmet verebilmek için gerekli adımları attığını duyuran Şeker Sigorta, resmi ve sivil toplum kuruluşlarına aynı zamanda da Türkiye Sigorta Birliği tarafından yapılan çalışmalara ayni ve nakdi yardımlarla destek oldu.

Mapfre Sigorta

Mapfre Sigorta AFAD koordinasyonunda İBB İstanbul Vakfı iş birliğinde Fundacion Mapfre ile yürüttüğü süreçte depremzedelere muhtelif sayıda battaniye ve uyku tulumu gönderimi sağladı. Aynı zamanda global bağış kampanyası da başlatan Fundacion Mapfre, yapılan her bağış karşılığında aynı tutarda bağış gerçekleştireceklerini duyurdu.

Metlife

Metlife Vakfı, Kızılay üzerinden deprem bölgesinde bulunanlara destek oldu.

Sigorta Fuarı ve Kongresi 

Sigorta Fuarı kurum olarak AFAD ile koordineli bir şekilde çadır içi soba, uyku tulumu, uzay battaniyesi, cep ısıtıcısı, el feneri, kalem pil, kışlık mont ve bot gibi ihtiyaç listelerinin tamamlanabilmesi için yardım çağrısında da bulundu.

Editör: Sigorta Life