Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAFbir duyuru yaparak sigorta şirketlerini depremin etkilerini azaltmak üzere güç birliğine davet etti.

AXA, 'Farklıyız, Fark Yaratmakta Kararlıyız' konseptli acente buluşmalarını tamamladı AXA, 'Farklıyız, Fark Yaratmakta Kararlıyız' konseptli acente buluşmalarını tamamladı

Türkiye’nin 1. derece deprem kuşağında olduğu halde, her yıl deprem ve diğer afetlerle birçok değerini kaybettiği vurgulanan açıklamada “Ama ders almak önlem almak gibi bir misyonumuz yok. Ülkemiz çok zorluklar çektiği halde daima birbirine kenetlendi. Birbirinden güç alarak yaralarını sarmayı bildi. Geçen seneki yangın felaketlerinde ormanlarımızla ciğerlerimiz yandı. Yüreklerimiz parçalandı. Bizler yine güç yumağı olduk yüce Devletimiz ve Sigorta şirketlerimiz ile yaralarımızı sardık. Şimdi depremden zarar gören illerimize 10 kat daha büyük destek olmak için sigorta şirketlerimizin ayağa kalkmasını bekliyoruz. Biz kocaman bir aileyiz. Bizler Sigorta şirketlerimizin temsilcileriyiz. İyi günde kötü günde birbirimize muhtacız. Bu bağlamda TÜSAF’ın önerilerini, sizlerle paylaşıyor ve desteklerinizi sonuna kadar sunacağınızdan da emin olarak bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Taksit imkânı getirilsin, muafiyet uygulanmasın 

TÜSAF, bu kapsamda sigorta şirketlerinden deprem bölgesindeki tüm illerde trafik poliçe tanzim sıkıntıların giderilerek taksit uygulamasına imkân verilmesini, deprem bölgesinde ikametgâhı olan vatandaşların zorunlu sigorta poliçe vadelerinin uzatılmasını, şirketlerin deprem bölgesindeki acentelerine maddi destek olmalarını, acentelerin işlerini takip edemeyeceklerini düşünerek tahsilat iptallerin ertelemesini, hayatını kaybeden acentelerin yakınlarına, iş yerleri, konutları zarar gören acentelerin kendilerine destek olmalarını ve acentelerin hasar ödemeleri yapılırken muafiyet uygulanmamasını talep etti.

Editör: Sigorta Life