Quick Sigorta sağlık branşında süper yatarak tedavi dönemini başlattı Quick Sigorta sağlık branşında süper yatarak tedavi dönemini başlattı

Demir Sağlık ve Hayat Sigorta, ‘Yapılmayanı yapma’ ve ‘İyi yaşam’ vizyonu doğrultusunda pandemi döneminde dijital dönüşüme odaklandı. Şirket, uygun ürünleri dijitalde satışa açarken ihtiyaçlar doğrultusunda yeni ürünler geliştirdi. Pandemiyle birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tüm sektörlerde baştan sona büyük bir değişim yaşandığını ve dijitalleşmenin hız kazandığını söyleyen Demir Sağlık ve Hayat Sigorta Genel Müdürü Viktor Hodara, “Bu trend özellikle sigorta sektörüne de büyük değişim getirdi. Birçok şirket ve acente dijital varlıklarına, dijital mecralara ve sosyal medya kanallarına yatırım yapmaya başladı. Kısacası pandemi süreci sigorta sektöründe bir yandan iş yapış şekillerini değiştirirken, diğer yandan yeni ürünlerin ortaya çıkmasını da sağladı” dedi. Bu döneme özel strateji geliştirdiklerini söyleyen Viktor Hodara, şirketin yeni dönem hedeflerini anlattı.

Pandemiyle birlikte sigorta sektöründe nasıl bir değişim oldu?

Pandemiyle birlikte seyahat, sağlık sigortası gibi bazı alanlarda düşüşler olsa da, toplumun genel olarak sigortaya bakış açısı değişti ve sağlık sigortası artık lüks olmaktan çıkıp, bir zorunluluk, bir ihtiyaç haline gelmeye başladı. Bu sıra dışı dönemde, insanların değişen ihtiyaçları, beklentileri ve öncelikleri doğrultusunda sigorta ürünleri de değişmeye ve çeşitlenmeye başladı. Diğer taraftan pandemiyle birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tüm sektörlerde baştan sona büyük bir değişim yaşandı ve dijitalleşme hız kazandı. Bu trend özellikle sigorta sektörüne de büyük değişim getirdi. Birçok şirket ve acente dijital varlıklarına, dijital mecralara ve sosyal medya kanallarına yatırım yapmaya başladı. Kısacası pandemi süreci sigorta sektöründe bir yandan iş yapış şekillerini değiştirirken, diğer yandan yeni ürünlerin ortaya çıkmasını da sağladı.

Pandemiyle birlikte dijital satışa yatırım yapmaya başladınız. Buradaki stratejinizden bahsedebilir misiniz?

Demir Sağlık ve Hayat Sigorta olarak biz de ‘Yapılmayanı yapma’ ve ‘İyi yaşam’ vizyonumuz doğrultusunda, bir dijital dönüşüm stratejisi içerisine girdik. Pandemiyle birlikte uygun ürünlerimizi dijitalden satışa açtık ve ihtiyaçlar doğrultusunda yeni ürünler geliştirdik. Bu dönemde en çok kullanılan uygulamalarımızdan biri online doktor hizmetimiz oldu. ‘Demir Online Doktor’ uygulamamızla sigortalılarımız görüşecekleri doktoru kendileri seçebiliyor, ister görüntülü isterse de mesajlaşarak doktorlarıyla görüşebiliyorlar.

Dijital ürünleriniz nelerdir?

Pandemi döneminde Türkiye’nin ilk online olarak satılan sınırsız yatarak tedavi teminatlı ‘Dijital Özel Sağlık Sigortası’nı (Dijital ÖSS) geliştirdik. Bu poliçe kapsamında 40’a yakın asistans hizmetini kapsayan Demir Plus üyelik avantajını da ücretsiz olarak sigortalılarımızın hizmetine sunduk. Poliçe sahipleri Demir Plus Asistans Hizmetleri sayesinde; Sağlık ve Sağlıklı Yaşam Paketi, Pet ve Veteriner Paketi, Yurt Dışı Asistans Hizmetleri, Konut ve Araç Asistans Hizmetleri olmak üzere beş ayrı segmentte sunduğumuz ayrıcalıklarla, hayatın her anında kendini güvende hissediyor. Demir Plus üyeliği kapsamındaki hizmetlerin kullanımı için poliçe sahipleri müşteri hizmetlerini aramak zorunda kalmadan online olarak tüm haklarını görüntüleyebiliyor. Ayrıca rezervasyon talebi de online oluşturularak, indirim kodlarına platform üzerinden anında erişilebiliyor.

Dijital ÖSS nasıl bir fark yaratıyor?

Herhangi bir risk analizine girmeden www.demirsaglik.com.tr üzerinden bir tıkla satın alınabilen Dijital ÖSS, sağlık sigortacılığında önemli bir hak olan ömür boyu yenileme garantisi de sunuyor. Geniş bir anlaşmalı kurum ağına sahip olan poliçe, kullanıcılarına Demir Sağlık’ın en gelişmiş sağlık kurumlarını kapsayan Platin Network’üne dahil kurumlarda ve devlet kurumlarında anlaşmalı olarak Yatarak Tedavi Teminatı veriyor. Hem pandemiyle birlikte sigorta yaptırma yaşının da düşmesi hem de dijitalden kolayca satın alınabilmesi nedeniyle, 18-40 yaş arasındaki kişilere özel hazırladığımız ürünümüz yoğun ilgi görüyor.

Farklı yatırımlarınız olacak mı bu alanda?

Dijitalleşme çalışmalarımız kapsamında yakın zamanda müşterilerimizin kullanımına sunacağımız mobil aplikasyonumuzun altyapı çalışmaları da hızla devam ediyor. Sigortalılarımızın tüm sigortacılık işlemlerini ve hasar işlemlerini yönetebilecekleri ve aynı zamanda en yakın hastane, eczane, anlaşmalı kurum ağı ve daha birçok detayı görüntüleyebilecekleri bir aplikasyon geliştirdik. İlerleyen dönemde herkese açık hale de getireceğimiz bu aplikasyonumuzda ‘İyi yaşam’ odaklı blog ve vlog içeriklerimize de yer vereceğiz. Ayrıca farklı markalarla iş birlikleri de geliştirerek, sigortalılarımıza büyük avantajlar da sunmayı hedefliyoruz. Sigorta bilincinin gelişmesiyle de paralel olarak önümüzdeki dönemde sağlık sigortalarına olan ilginin daha da artacağına inanıyorum. Biz de bu doğrultuda hem toplumun değişen ihtiyaçlarını gözeterek, hem de ‘İyi yaşam’ vizyonumuzu tüm faaliyetlerimizin odağında tutarak yeni ürünler geliştirmeye ve sigortalılarımızın her anında yanında olmaya devam edeceğiz.

Editör: Sigorta Life