Uluslararası Sigorta Zirvesi’nin odağında ‘Deprem’ ve ‘Dayanıklı Şehirler’ var. Uluslararası Sigorta Zirvesi’nin odağında ‘Deprem’ ve ‘Dayanıklı Şehirler’ var.

Sigorta aracılık şirketi Howden'dan yapılan açıklamada ilk etapta 100 milyar doların üzerine çıkacağı varsayılan kayıpların şu an için ihtimal dışında olduğu belirtildi.

Bu tahminin pandeminin yeni başladığı iki yıl önce etkinliklerin iptal edildiği işyerlerinin kapatıldığı bir dönemde sektör profesyonelleri tarafından yapılmıştı.

Howden Analitik Bölümü Başkanı David Flandro "Tüm etkinlik iptalleri toplandığında, tüm bireysel iptaller toplandığında 40 milyar dolara ulaşıyorsunuz bu aşağı yukarı tüm zararların toplamını gösteriyor," ifadelerini kullandı.

Raporda ayrıca gayrimenkuller için afet reassürans oranlarının da 1 Ocak'ta yüzde 9 arttığı belirtileren bunun 2009'dan bu yana görülen en büyük yıllık artış olduğu vurgulandı.

Reassürans şirketleri sigorta şirketlerini sigortalıyor ve reassürans oranları müşterilere yansıtılıyor.

Reassürans aracılık şirketi Guy Carpenter da ayrı bir raporda Avrupa'da yaşanan sel ve fırtına felaketleri nedeniyle gayrimenkul reassürans oranlarının yüzde 50'den fazla arttığını açıkladı.

Editör: Sigorta Life