Anadolu Hayat Emeklilik Acenteleriyle  İstanbul - Büyükada’da ve Mardin’de Buluştu Anadolu Hayat Emeklilik Acenteleriyle İstanbul - Büyükada’da ve Mardin’de Buluştu

 İlk BES’im ile ebeveynler çocuklarının geleceğine yatırım yaparken, %30 devlet katkısından, Eğitim Desteğim asistans paketi kapsamında sunulan ücretsiz ya da indirimli hizmetlerden ve anne veya babanın vefat etmesi durumunda katkı payı koruma güvencesinden faydalanabilecek.

MetLife’ın 0-18 yaş arası katılımcılara özel olan yeni ürünü “İlk BES’im” hem ebeveynlere hem de katılımcılara avantajlarla dolu bir ürün olarak tasarlandı. DenizBank şubelerinden de ulaşılabilen, Eğitim Desteğim asistans paketi ve katkı payı koruma güvencesi ile birlikte sunulan İlk BES’im ile ebeveynler çocuklarının daha ilk günlerinden itibaren geleceklerine yatırım yaparak güvence altına alabilecek. Eğitim Desteğim asistans paketi ile aileler çocuklarının hem bugünkü sağlık ve kültürel gelişimini destekleyecek hem de bugünden geleceklerini doğru yönlendirilmelerini sağlayabilecekler. Öte yandan katkı payı koruma güvencesi ile katkı payı ödemesini gerçekleştiren anne veya babadan birinin vefat etmesi durumunda MetLife Emeklilik ve Hayat, sözleşmenin katkı paylarını ödeyerek çocuğun birikimlerinin korunmasını sağlayacak.

MetLife ayrıca bir kampanya düzenleyerek 1 Şubat-31 Mart tarihleri arasında çocuğu için “İlk BES’im” sözleşmesi alan 10 müşterisine 5.000 TL değerinde, 200 müşterisine ise 1.000 TL değerinde Trendyolhediye çeki kazanma fırsatı sunuyor. İlk BES’im ile çocuklarının bugünlerini ve yarınlarını güvence altına almak ve MetLife hediye çeki kampanyasından faydalanmak isteyen ebeveynler metlife.com.tr adresini ziyaret ederek İlk BES’im sözleşmesi almak için başvurabilir.

MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, İlk BES’im planının çocuklarının geleceği için plan yapan aileler ve gençlerin ihtiyaçlarının düşünülerek oluşturulduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Bireysel Emeklilik Sistemi içerisinde MetLife olarak fark yaratmaya devam ediyoruz. İlk BES’im ile hem eğitimden sağlığa birçok alanda çocuklarının geleceği için yatırım yapmak isteyen aileleri hem de kendi harçlığı ile tasarruf yapmak isteyen gençleri odak noktamıza aldık. 0-18 yaş için tasarladığımız İlk BES’im ile çocuklarımızın ve gençlerimizin güvencesi, yol arkadaşı ve yönlendiricisi olmak istiyoruz.”

Eğitim Desteğim asistans paketi ile İlk BES’im planı alan MetLife müşterileri; 7 gün 24 saat ücretsiz tıbbi bilgi ve danışmanın yanı sıra ücretsiz anlaşmalı eğitim koçluk ofislerinden yüz yüze, telefondan veya çevrimiçi olarak yılda bir defa ücretsiz, diğer seansları yüzde 20’ye varan indirimli kariyer koçluğu; yüzde 30’a varan indirimlerle 40’ı aşkın şehirdeki anlaşmalı kurumlarda geçerli olan ve eğitimden sosyal aktivitelere, sanattan spora birçok alanda hizmet sunan hobi kulüpleri; yüzde 15’e varan indirimlerle çocuk ve gençlerin geleceklerini planlamalarına yardımcı olan, yetenek ve eğilimlerine göre kariyer belirleme sistemi olan İzotomi® testi hizmetlerinden yararlanabiliyor. Eğitim Desteğim asistans paketi, ayrıca ebeveynlere anlaşmalı kurumlardan, psikolog veya psikiyatristlerden psikolojik danışma hizmetini ilk seansı ücretsiz, diğer seansları indirimli ve çocuklar için “yaparak öğrenim” aracı robotik setler içeren atölye programlarını indirimli olarak sunuyor.

Katkı payı ödeme güvencesi ise MetLife İlk BES’im planı kapsamında Bireysel Emeklilik Sistemi’ne 18 yaşından önce dâhil olan katılımcıların hak kazanabileceği bir avantaj. Katkı payı ödemelerinin anne ya da baba tarafından yapılması durumunda anne ya da babadan birinin vefatı halinde, katılımcı adına planda tanımlı asgari katkı payı vefat tarihinden sonraki ilk katkı payı ödeme tarihinden başlamak üzere 18 yaşına kadar aylık olarak ödenecek. Bu anlamdaki katkı payı ödemesine vefat tarihindeki planda tanımlı minimum katkı payı tutarı ile başlanıp her sözleşme yılında TÜFE oranında artırılarak 18 yaş altı katılımcının birikimleri korunacak.