Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi

Türkiye’de 130 yıldır sigorta sektörüne yön veren AXA Sigorta, Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) ile adım attığı yeni iş birliğiyle, yetkili bayilerin sigorta süreçlerini etkin biçimde yönetmesine destek olacak. Şirket, Otomotiv Bayileri Gelişim Projesi’yle yetkili bayilerine farklı başlıklarda sigortacılığa dair değer önermeleri sunacak.

Otomotiv bayilerini; yönetim yapısı, sigorta ve plaza bütünleşmiş yapısı, acente fiziki durumu, acente organizasyon yapısı, sigorta satışında müşteri yönetimi, dijitalleşme ve performans yönetimi olmak üzere yedi farklı başlıkta değerlendiren AXA Sigorta, bayilere gelişim alanlarıyla ilgili detaylı analizler aktaracak. Böylelikle Şirket, bayi üst yönetimlerinin sigorta farkındalığını artırarak profesyonel bakış açısı ile sigortacılık faaliyetlerinin gelişimine yön verecek.

OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kemal Altuğ Erciş, AXA Sigorta iş birliğiyle ilgili şunları söyledi: “Sigorta sektörü ile otomotiv sektörü yıllardır iç içe olan ve birbirine bağlı sektörler. Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği olarak sigorta alanındaki iş birliklerimize çok değer veriyoruz. Öncü bir şirket olan AXA Sigorta ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği inanıyorum ki sektörümüze önemli bir katkı sağlayacak. Hem otomotiv hem de sigorta sektörüne başarılar getirecek bir iş birliği olmasını temenni ediyorum.”

AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan şirketin yeni stratejik ortaklığına dair şu değerlendirmelerde bulundu: “Sektörde en geniş markalı kasko anlaşması ve acente ağına sahip öncü sigorta şirketlerinden biri olarak otomotiv satış kanalımıza her zaman çok önem veriyor ve iş birliklerimizi arttırıyoruz. Bu kapsamda yeni stratejik ortağımız OYDER ile 2023 yılında sektör temsilcileri ile bir araya geleceğimiz için heyecanlıyız. Otomotiv yetkili satıcıları için geliştirdiğimiz Otomotiv Gelişim Projemiz ile birlikte her bir yetkili bayimize sigortacılık alanında gelişimlerini artırabilmeleri için farklı başlıklarda hazırladığımız değer önermelerimizi sunarak katkı sağlamaya çalışacağız. Bizim açımızdan çok değerli bir iş birliği olacak.”

Editör: Sigorta Life