Axa Sigorta, Türkiye’deki 130. yılını kutluyor. Üç farklı yüzyıla yayılan hikayesiyle Türkiye’nin en köklü şirketlerinden biri olan Axa Sigorta, bağlı bulunduğu Axa Grubu’nun küresel vizyonu ışığında “İnsanlığın gelişimi adına insanlar için değerli olanı koruma” misyonuyla insanlık ve gezegen için değer yaratmaya devam ediyor.

Axa Sigorta CEO’su Yavuz Ölken yaptığı açıklamada, Axa Sigorta’nın ürün, hizmet ve projeleriyle müşteriler, toplum, ülke ve gezegen için değer yaratmaya devam edeceğini belirterek, “Bu topraklardaki 130 yıldır devam eden hikâyemiz ülkemize duyduğumuz güvenin en önemli simgesi. Nice fedakarlıklarla kurulan ülkemizin ve bir ulusun yükselişine tanıklık ettiğimiz bu hikâyede başardıklarımızla da gurur duyuyoruz. Böylesine köklü bir tarihe sahip olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle 130 yıldır olduğu gibi toplumumuz, ülkemiz ve gezegen için değer yaratmak için çalışmaya devam ediyoruz. Axa Grubu olarak, ilham aldığımız küresel ve ortak bir misyon var: “İnsanlığın gelişmesi adına insanlar için değerli olanı korumak.” Bu misyon insanların hayata güvenle bakabilmesi için bir çözüm ortağı olma hedefimize güç veriyor. Bu uzun yolculukta bizlere hayallerini, hayatlarını, sevdiklerini emanet edecek kadar güvenen kıymetli müşterilerimize, şirketimizi güçlü kılan acentelerimize ve bu hikâyeyi mümkün kılan çalışanlarımıza gönülden teşekkür ediyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yeni başarı hikayeleriyle Axa Sigorta’yı geleceğe taşımak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

SEDDK'dan Türkiye Finansal Raporlama Standartı 17 Kapsamında Sunulacak Raporlara İlişkin Genelge SEDDK'dan Türkiye Finansal Raporlama Standartı 17 Kapsamında Sunulacak Raporlara İlişkin Genelge

Axa Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan, şirketin 130. yılına yönelik görüşlerini şu şekilde aktardı: “İşimizin merkezinde uzun yıllardır “korumak” kavramı var. Bu amaç çerçevesinde müşterilerimize geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerle tam 130 yıldır müşterilerimizin hayatı, toplumun ilerlemesi, ülkemizin ekonomik kalkınması için değer yaratıyoruz. Farklı ihtiyaç ve beklentilere göre ürün ve hizmetlerimizi şekillendirdik. Bunu yaparken de insancıl yaklaşımımızı unutmadan yenilikçi teknolojileri, inovasyonu ve dijital çözümleri işimize dahil ettik. Geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz Sigorta 4 x 4 stratejisiyle; inovasyon, teknoloji ve sürdürülebilirliği birlikte ele alıyoruz. Ülkemiz için yarattığımız ekonomik değerin ötesine geçmek için gösterdiğimiz kesintisiz çabayla spor, sanat, teknoloji, kadının güçlenmesi, iklim değişikliği, çevre ve eğitim gibi alanlarda da toplumsal kazanımlara yatırım yapıyoruz. 130 yıllık başarı yolculuğumuz boyunca edindiğimiz deneyimler ve müşterilerimizden aldığımız güçle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”